İngiltere Gayrimenkul Bürosu, 150 Yıllık Kilise Satışı İçin Bitcoin’i Kabul Etti

ingiltere-Gayrimenkul-Burosu-150-Yillik-Kilise-Satisi-icin-Bitcoin-Kabul-Etti-btc-kripto-para-cryptocurrency

Bitcoin (BTC) ‘de ödeme kabul eden satıcı ile birlikte 150 yıllık bir İngiliz kilisesi 1.5 milyon dolara satılıyor.

Satıcı Bitcoin’de (BTC) ödeme almaya hazır

Bir İngiliz online emlak portalı ve emlak sitesi olan Rightmove’daki bir listeye göre, bir satıcı 18. yüzyıldan kalma bir kiliseyi satışa çıkmış yedi yatak odalı ve Bitcoin’i (BTC) ödeme olarak kabul etmeye hazır.

Mülk birimi 1,2 milyon İngiliz Sterlini (1,5 milyon $) olarak fiyatlandırılırken, Bitcoin’deki (BTC) nihai fiyat, satıcıyla anlaşılmalı ve onaylanmalıdır ve Bitcoin’in (BTC) satış sırasında Bitcoin’in (BTC) piyasa fiyatına bağlı olduğunu belirtiyor. Basında, satış fiyatı 182,34 Bitcoin (BTC) değerindedir.

1871 yılında inşa edilen dönüştürülmüş yerleşim yeri, eski Durham eyaletindeki St. Laurence Kilisesi’dir.

Büyük Bitcoin (BTC) odaklı emlak projesi Aston Plaza’nın faaliyetlerini duraklattığını, önceki raporlarda ise 325 milyon dolarlık girişimin inşaatının Ocak 2018’de durdurulduğunu iddia etti. Bitcoin (BTC) ile satın alınabilecek bir ve iki yatak odalı dairelerin yanı sıra stüdyo daireler de bulunuyor.

İngiltere ve kripto para (cryptocurrency) ödemeleri

İngiltere’deki raporlara göre İngiltere’den kripto para (cryptocurrency) destekli ödemeler yapıldı. Geçtiğimiz hafta, büyük yerel kripto para (cryptocurrency) cüzdanı (wallet) ve banka kartı servis şirketi Cryptopay, Euro dönüştürme ücretlerini ortadan kaldıran Faster Payments Scheme ile İngiliz Sterlini ile yapılan transferlerin başladığını duyurdu.

Nisan 2019’da, İngiltere’nin en büyük seyahat yönetim şirketi olan Corporate Traveller, Bitcoin’in (BTC) ödemeler için kabul edilmeye başladığını ve şirketin kripto paranın (cryptocurrency) doğrudan İngiliz Sterlini’ne dönüştürüldüğü için Bitcoin’in (BTC) fiyat oynaklığı ile ilgilenmediğini belirtti.

Bir Cevap Yazın