ING: Avrupalıların % 32’si Kripto Para’nın (Cryptocurrency) E-Ödemelerin Geleceği Olduğuna İnanıyor

ING-Avrupalilari-%-32'si-Kripto-Para-Cryptocurrency-E-odemelerin-Gelecegi-Olduguna-inaniyor-blok-zincir-blockchain-bitcoin-btc

Avrupalıların çoğu, ING Bank tarafından yapılan ve 18 Eylül’de yayınlanan bir anketin sonuçlarına göre, çoğu dükkanda kripto para (cryptocurrency) birimlerinin harcanabileceğine inanıyor.

Kripto para (cryptocurrency) çoğu mağazada harcanabilir mi?

15 farklı ülkeden 15 bin Avrupalı’nın kripto para (cryptocurrency) ile ilgili sorulara cevap verdiğini gösteren ankete katılanların % 51’inin çoğu mağazada kripto para birimlerinin (cryptocurrency) harcanabileceğine inandıkları ortaya çıktı.

Elbette, kripto para (cryptocurrency), Arnhem, Hollanda gibi bir “Bitcoin (BTC) şehrinde” ya da Japonya’da bir yerde olmadığınız sürece çoğu mağazada kabul edilmez. Kripto dostu mağaza haritası web sitesi CoinMap şu anda dünya genelinde kriptoların harcanabileceği 15.430 yer bulunduğunu göstermektedir.

Söylenenlere göre, ankete katılanların % 82’si beş sorudan en az birini doğru cevapladı. Ayrıca, on kişiden dördü (% 41) kripto para (cryptocurrency) için yüksek beklentilere sahipken, dörtte birinin (% 23) düşük beklentileri vardı. Özellikle görüşülen kişilerin üçte biri (% 32), kripto para birimlerinin (cryptocurrency) çevrimiçi harcamaların geleceği olduğuna inanmaktadır.

Dahası, dörtte birinden fazlası (% 27), bankaların kripto varlıkları için cari hesaplar sunmaları gerektiğine inandıklarını belirterek, tanıdık marka ve kuruluşlardan yeni kripto para birimi (cryptocurrency) teklifleri almaya açık olduklarını söylüyor.

Yanıt verenlerin diğer bir çeyreği (% 27), kripto para birimlerinin (cryptocurrency) merkezi bir kurum tarafından kontrol edildiğine inanırken, % 34‘ü bunun olmadığına inanırken, % 44′ü konuyla ilgili görüş belirtmiyor.

Son olarak, görüşülen tüm Avrupalıların büyük çoğunluğu (% 63), kripto varlıklarının değerinin sürekli değiştiğini ve % 73‘ü kripto para biriminin (cryptocurrency) bir tür dijital para birimi olduğunu bilmektedir.

Kripto para (cryptocurrency) hakkında bilgi sınırlıdır

Rapordaki makalenin yazarı – çoğu kripto para birimini (cryptocurrency) duymasına rağmen – bilginin halk arasında hala sınırlı olduğunu belirtmektedir.

Merakla, “gelecekteki adoptasyona daha açık olma eğiliminde olan, daha düşük bilgi seviyesine sahip gruplardı” dedi.

Ağustos ayı ortasında bildirildiği gibi, bankacılık devi ING’nin yaptığı çevrimiçi bir anket, Avusturyalıların genel olarak en az Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri (cryptocurrency) konusunda şüpheci olduklarını tespit ediyor.

Bir Cevap Yazın