Güney Koreli Blok Zincir (Blockchain) Girişimi, Kimlik Doğrulama için 8 Milyon $ Sermaye Arttırdı

Guney-Koreli-Blok-Zincir-Blockchain-Girisimi-Kimlik-Dogrulama-icin-8-Milyon-$-Sermaye-Arttirdi-kripto-para-cryptocurrency-iconloop

Blok zincir (blockchain) şirketi Iconloop, A Serisi finansman turuna katılan yedi yatırım şirketinden 10 milyar Kore kazancını (KRW) (8 milyon $ ‘dan fazla) güvence altına aldı.

10 Ekim’de yapılan duyuruya göre, Kore Teknoloji Finans Kurumu (KOTEC) ve T.S gibi şirketlerin katılımıyla 2016 yılında kuruluşundan bu yana Iconloop’un ilk risk sermayesi yatırımı oldu. Yatırım, diğerleri arasında.

Blok zincir (blockchain) tabanlı kimlik doğrulama servisi oluşturma

Iconloop, yükseltilmiş fonları “my-ID” adı verilen blok zincir (blockchain) tabanlı dijital kimlik doğrulama servisini başlatmak için tahsis etmeyi planlıyor. Şirkete göre “my-ID”, yüz yüze doğrulama olmadan bankacılık hesaplarını açmak için kullanılabilir ve “kullanıcıların kimlik bilgilerini yeniden kullanabilmeleri için kimlik doğrulama bilgilerinin kullanıcının cep telefonuna kaydedilmesine izin verir. Daha fazla hesap açmak veya kimlik gerektiren diğer hizmetlere erişmek için” dedi.

ID hizmetim ile birlikte Iconloop parayı, bankalar, güvenlik firmaları, e-ticaret ve imalat şirketleri de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerden 27 kuruluştan oluşan kimlik ittifakının daha fazla tanıtılması için kullanacak.

Güney Kore’nin blok zincir (blockchain) yaklaşımı

Şubat ayında, Seul Büyükşehir Hükümeti, Blok Zincir (Blockchain) Yönetişim Ekibine mobil randevu mektupları vermek için Iconloop’un blok zincir (blockchain) platformunu seçti. Zamanda, J.H. Icon Foundation konseyi üyesi ve Iconloop CEO’su Kim, şirketin şunları beklediğini söyledi:

“Kamusal blok zinciri (blockchain) kullanım davalarında hükümet önderliğindeki artış ve bu atama mektubunun verilmesi, blok zincirin (blockchain) hükümette nasıl kullanılabileceğinin açık bir örneğini göstermek için bir başlangıç noktasıdır”

Bu yaz, Güney Kore başkentinin amacı, vatandaşları yönetişime katılmaya teşvik etmek, vatandaşlar arasında işbirliğini kolaylaştırmak ve bilgi toplamak olan Scoin adında şehir çapında yerel bir kripto para birimi (cryptocurrency) çıkarmak istiyor.

Güney Kore’nin en eski bankası Shinhan Bank, yakın zamanda, bankacılık hizmetleri için bir Özel Anahtar Yönetim Sistemi geliştirmek üzere ortaklaşa diğer iki şirketle ortaklık kurdu. Yeni sistemlerin ilk testlerinin Ekim ayında yapılması bekleniyor.

Görsel www.iconloop.com sitesinden alınmıştır.

Bir Cevap Yazın