Greenidge, Kendi Santraline Olan İlk Halka Uygun Bitcoin Madencilik Şirketi Olma Yükselişinde

Kısaca

  • Greenidge, kendi elektrik santraline sahip ilk halka açık maden şirketi olmayı umuyor.
  • Bitcoin madenciliği, eleştirmenlerin çevresel kaygıları öne sürmesiyle tartışmalı olmaya devam ediyor.

Greenidge Generation Holdings (Greenidge), bugün yapılan bir duyuruya göre, tamamen sahip olunan bir elektrik santraline sahip ilk halka açık Bitcoin madencilik şirketi olmayı bekliyor .

Greenidge, Upstate New York’ta bir madencilik ve enerji üretim tesisi olan Greenidge Generation LLC’yi içeren bir holding şirketidir. Şirket, Support.com hissedar onayı da dahil olmak üzere belirli koşullara tabi olarak, Support.com ile birleşme yoluyla Nasdaq’da listelenmeyi bekliyor. Birleşmenin kapanması üzerine Support.com, Greenidge’in yüzde yüz iştiraki haline gelecektir.

Support.com’un başkanı ve CEO’su Lance Rosenzweig’e göre, bu işlem “Greenidge’in başarılı işine ek nakit finansman ve büyüme planlarını finanse etmeleri için bir kamu para birimi sağlayarak” inşa edecek .

Greenidge’in doğal gaz santrali şu anda 19 megavat madencilik kapasitesine güç veriyor ve bu kapasitenin 2021 2. çeyreğinin sonunda iki katından 41 megawatt’a çıkması bekleniyor. Önümüzdeki yılın sonunda, bu rakamın 85 megawatt’a ulaşması bekleniyor ve Greenidge, 2025 yılına kadar en az 500 megawatt madencilik kapasitesine ulaşmayı planlıyor.

Karlı bir iş

Bitcoin madenciliğinin Greenidge için başarılı bir iş olduğu kanıtlanmıştır.

Şirket ayrıca ABD’deki en ucuz doğal gaza erişime sahip olduğunu iddia etti.

Şirketin amacı büyüyen Bitcoin pazarının karlılığından yararlanmaktır – ve Bitcoin’in fiyatının son 12 ayda yaklaşık 5.000 $ ‘dan 60.000 $’ ın üzerine çıktığı gerçeğine bakılırsa , kararın şimdiye kadar faydalı olduğunu söylemek güvenli.

Bununla birlikte, Bitcoin madenciliğinin çevresel etkisi tartışmalı olmaya devam ediyor. Ağ, tasarım gereği büyük miktarda enerji tüketen bir iş kanıtı fikir birliği mekanizması kullanır ; eleştirmenler, Bitcoin’in enerji tüketiminin birçok ülkeden daha fazla olduğunu tahmin eden rakamlara işaret ediyor .

Bir Cevap Yazın