Google Güvenlik Uzmanı Bitcoin Güvenlik Övünmelerine Karşı Uyardı

Google’ın ürün yönetimi, Google Identity, hesap güvenliği ve spam ile kötüye kullanımı bölümlerinin müdürü Mark Risher, kripto para birimi yatırımcılarını sanal para varlıklarını çevrimiçi olarak övünmemeye çağırdı.

Google Güvenlik Uzmanı, Çevrimiçi Övgüye Karşı Uyardı

CNBC ile yaptığı son röportajda, Google’ın güvenlik sorumlusu Mark Risher, kripto para yatırımcılarını kripto para birimi portföyünün internette övünmesine karşı uyardı.

Risher, sanal zenginliklerin rekabete girmesinin, kripto para cüzdan sahiplerini hedef alan

Google Security

siber saldırganlar gibi kötü niyetli aktörleri cezbetmesi konusunda uyardı. Bay Risher, söz konusu saldırıların birçoğunun kurban tarafından kamuya açık bir yerde paylaşılan varlıkların dolandırıcıların dikkatini çektiğini ve saldırının gerçekleşebileceğini belirtti.

“Sadece yanlış bir kimlik ya da ilişkilendirme suçu olabilir. Doğada olduğu gibi, daha yüksek değerde bir hedef olarak kabul edilen birine yönelmek için düşük bir değer gibi görünen birisini kullanıyor olabilirler. Ya da belki de Bitcoin’i kamuya açık bir yerde tartıştığınızı gördüler ”dedi.

Çevrimiçi Dolandırıcıların Artması

Risher ayrıca sosyal medyanın birçok saldırganın mağdurlarını hedef aldıkları, bireyler hakkında detaylı araştırma yapabilmelerine olanak sağladığını ve karmaşıklığı artırdığını da söyledi. Risher, “Bu genel ‘Sayın Bay veya Bayan, sizden bir iyilik istemek için sizinle irtibat kuruyorum’ diye düşünebilirsiniz, fakat gerçek şu ki, bu saldırganların çoğu kurbanları hakkında ciddi bir araştırma yapıyorlar,” dedi.

Bu yılın başlarında, kripto para Youtuber’ı giderek kötü amaçlı aktörler tarafından hedef alındığı bildirildi. “Merkezi Olmayan TV” Youtube kanalının sunucusu Peter Saddington, 2017 sonlarında saldırıya uğradığını anlatıyor: “Bu şeyler hakkında bir Youtuber olarak çok dikkatli olmalısınız. Youtube’un ilk günlerinde, yatırımcılarımı gösterirdim. Bunun iyi bir fikir olmadığını öğrendim. ”

Bay Saddington, pek çok Youtuber’ın “zor yoldan öğrenmesi” gerektiğini ileri sürüyor, “Artık bir garantimiz yok, bankaya ‘benim Bitcoin’lerim çalındı bana geri verin’ diyemeyiz. Bitcon’ini kaybettiysen, %100 suç senin.”

Kripto para güvenliği hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Siz de düşünce ve yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın