Google, Amerika ve Japonya için Kripto Para Reklam Yasağını Kaldıracağını Duyurdu

25 Eylül Salı günü resmi bir açıklamayla, Amerika teknoloji devi Google, reklam politikasını Ekim ayında güncellemeye hazırlanıyor ve bazı kripto para işlemlerinin platformunda tanıtılması için davet ediyor.

Resmi açıklamaya göre, Google Ekim ayında başlamak üzere, kayıtlı kripto para alışverişlerinin Google Adwords platformunda reklamını yapmasına ve Amerika ile Japon kitlelerini hedeflemesine izin vereceklerini duyurdular. Şirket ayrıca: “Reklam verenlerin, reklamlarının sunulacağı belli ülkeler için Google ile sertifikalandırılması gerekecektir. Politikalar Ekim ayında yürürlüğe girdiğinde, reklam verenler sertifikasyon başvurusunda bulunabilecekler. ”

Google mart ayında yaptığı bir açıklamada, kriptoyla ilgili tüm işletmelerin, sektördeki içeriğin “haksız” ve “sorunlu” olarak tanımladığı için Google Adwords’te reklam satın almaktan men edileceklerini duyurmuştu.

Google, kripto para reklam yasağını haklı çıkarmak için, müşterilerine “ilk para teklifi, kripto para birimi değişimi, kripto paralı cüzdan ve kripto karşılığı alışveriş tavsiyesi” dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hileli teklifleri öne sürmekteydi.

Facebook ve Twitter gibi diğer teknoloji devleri de, bu yılın başlarında bir kripto reklam yasakları dalgasında benzer açıklamalarda bulundular. O zamandan bu yana Facebook, önceden onaylanmış kripto para karşılığı olan işletmelere yönelik reklam yasağını kaldırırken, hâlâ Google’ın bugün yaptığı işe benzer bir hareket olan İlk Para Teklifi (ICO) reklamlarını yasakladı.

Haziran ayında, Cointelegraph ile yapılan özel bir röportajda, Vikipedi’den Jimmy Wales, blok zincir ve kripto para endüstrilerini düzenleme girişimlerini şöyle yorumladı: “Matematiği yasaklayamazsınız. Blockchain’i yasaklayamazsınız. ”

Temmuz ayında, Google’ın kurucu ortağı Sergey Brin, Fas’ta yapılan Blok Zincir Zirvesi’nde bir Ethereum (ETH) madencisi olduğunu açıklamıştı.

Bir Cevap Yazın