Golem (GNT) Nedir?

Golem (GNT) 2016 yılında Polonyalı bir mühendis tarafından kuruldu. Fikir, dünyanın en güçlü merkezi olmayan P2P ağını oluşturmak ve madencilik de dahil olmak üzere bulut bilişim için yeteneklerini kullanmaktı. Aynı anda milyonlarca kullanıcının görevlerini yerine getirebilen, dünyanın en güçlü süper bilgisayarını ortaya çıkarmaktı. Fikir, çoğu PC sahibinin işlemci potansiyelini tam kapasitede kullanmadığı ifadesi sayesinde doğdu. Evet, çoğu durumda CPU yükü minimumdur. Ve önemli sayıda bilgisayarın geceleri herhangi bir özel yük olmadan açıldığı göz önüne alındığında – büyük miktarda elektrik israfı ortaya çıkıyor. Golem (GNT), kullanıcılara talep edilmemiş kapasiteleri kiralama ve sistemin dahili kripto para biriminde bir ödül alma imkanı sunar.

Golem (GNT) için evrensel bir ERC20 jetonu kullanıldı. Buna göre, kripto para birimi, bu teknoloji ile çalışan herhangi bir cüzdanda saklanabilir. Kullanıcılar için en yaygın seçenek resmi Ethereum cüzdanıdır(MyEtherWallet). Bu cüzdan, geniş bir işlevselliğe sahiptir ve kullanıcı bilgilerinin mükemmel şekilde korunmasını sağlar. Ayrıca, Ethereum blockchain ile çalışan çok para birimli cüzdanlar Golem deposu olarak kullanılabilir. Örneğin, Jaxx, Atomic, Exodus’u içerir. Madeni parayı donanım kripto cüzdanı Ledger Nano 5 üzerinde de tutabilirsiniz.

Avantajları Nelerdir?

  • Çok sayıda kullanıcı kendi sorunlarını çözmek için bulut bilişime ihtiyaç duyar. Binlerce bilgisayarın kapasitesini kullanmak, uzman bir şirketten benzer bir ekipman kiralamaktan daha karlı olabilir.
  • Ev sahipleri için bu çözüm de faydalıdır. Bilgisayarınız sürekli açıksa ancak asgari görevler için kullanılıyorsa, karşılık gelen bir ödülü kiralamak ve almak için sahipsiz güç verebilirsiniz.
  • Golem kripto para birimi Ethereum blok zincirine dayanır ve akıllı sözleşmeler kullanır. Kapasite kullanımının başlangıcında, belirli bir miktar için veya işletme dönemi için akıllı bir sözleşme yapılır. Kullanıcı ağ bağlantısı kesilir kesilmez Golem paralarındaki fiyat otomatik olarak hesabından hesaplanır ve tahsil edilir.
  • Golem projesinde, kullanıcılar madencilik, bilgisayar grafik işleme, makine öğrenimi, analitik görevler gibi çeşitli görevler için güç kiralayabilirler. Çok yönlülük, projenin ticari çekiciliğini önemli ölçüde artırır, bu nedenle “Golem’e nasıl yatırım yaparım” sorusu oldukça popülerdir.

Nasıl Alınır?

Golem (GNT) satın almak için önce ETH satın almanız gerekir. ETH’yi satın aldıktan sonra, GNT ile değiştirebilirsiniz.

Başlamak için Golem(GNT)‘yi bir veya daha fazla para birimi çiftinde listeleyen bir exchange’te arayın. Daha sonra, e-posta adresinizi girip bir şifre oluşturarak bir hesap açmanız gerekir. Birçok borsa, para yatırıp ticarete başlamadan önce tam adınızı, iletişim bilgilerinizi ve geçerli bir fotoğraflı kimlik belgesi isteyebilir. Ayrıca, ek bir güvenlik katmanı için hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmenizi öneririz. Hesabınıza TL yatırma işlemi yaptıktan sonra Golem (GNT) hizmeti sağlayan borsa siteleri üzerinden alış işlemi yapabilirsiniz. Şimdi, seçtiğiniz exchange’in alış-satış bölümünü tıklayıp Golem (GNT) gibi istediğiniz para birimi eşleştirmesini aratabilirsiniz. Satın alma işleminizi onaylamadan önce, işlemin tüm ayrıntılarını gözden geçirdiğinizden ve toplam maliyetten memnun olduğunuzdan emin olun.

Bir Cevap Yazın