Goldman Sachs, Bitcoin ile İlgili Yatırım Ürünü İçin Başvuruyor

Firma, müşterileri Bitcoin’e maruz bırakabilecek bir yatırım ürünü için başvuruda bulundu.

Kısaca

Bağlantılı bir not olan ürün, ARK Innovation ETF’yi izleyecektir.

ARK Innovation ETF, Grayscale’e yatırılmıştır, yani Goldman Sachs müşterileri dolaylı olarak Bitcoin’e maruz kalabilir.

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan Goldman Sachs, müşterileri dolaylı olarak Bitcoin’e maruz bırakabilecek bir yatırım ürünü için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvuruda bulundu .

Bir “bağlantılı senet” (bir menkul kıymet veya sepete veya bir ETF gibi menkul kıymetlere bağlı gelir üreten bir ürün) detaylandıran SEC dosyalama , yatırımcıların “yıkıcı yeniliğe” maruz kalabileceğini söylüyor.

Bağlantılı not , Grayscale Bitcoin Investment Trust Grayscale’e yatırılan bir borsa yatırım fonu (ETF) olan ARK Innovation’ı takip ettiğinden, yatırımcılar en büyük dijital varlığa maruz kalabilir, ancak doğrudan değil. 

Bilmeyenler için: Bir ETF, yatırımcıların gün boyunca temel bir varlığın değerini temsil eden hisse senetlerini alıp satmalarına izin verir.

Bugün başvurusunu yeni yapan yatırım devi Fidelity de dahil olmak üzere pek çok şirket bir tane başlatmaya çalıştı . SEC, geçmişte bu ürünleri onaylama konusunda isteksiz davrandı, ancak Bitcoin piyasasının manipülasyonuyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Ancak Bitcoin ETF’leri başka bir yerde var – Kanada’da ( büyük bir başarı elde ettikleri yer ) ve Bermuda’da .

Goldman’ın 19 Mart tarihli dosyası bir ETF için değil, Bitcoin hisselerine maruz kalan bir ETF’yi takip edecek bir ürün .

Ve Goldman Sachs’ın Bitcoin’e ilgi göstermesinin başka bir yolu.

Banka önceden madeni para konusunda şüpheliydi. Ancak o zamandan beri Bitcoin vadeli işlemlerine başlayacağını ve 2018’de aniden kapattıktan sonra kripto para birimi ticaret masasını yeniden açacağını söyledi .

Bloomberg ETF analisti Eric BalchunasIt, anlattı şifresini Goldman’ın yeni Bitcoin bağlı ürünü olduğunu “onun büyük kurumsal müşterileri için bir yan bahis gibi.”

SEC dosyalamasının dediği gibi: “ETF, bir bağışçı tröstüne yapılan bir yatırım yoluyla dolaylı olarak Bitcoin gibi kripto para birimlerine maruz kalabilir.

Goldman Sachs, Decrypt’in yorum talebine hemen yanıt vermedi .

Bir Cevap Yazın