Galaxy Digital Mike Novogratz: Kripto Para (Cryptocurrency) Piyasaları Gelecek Yıl Dönecek

Mike-Novogratz-Galaxy-Digital-Galaxy Digital Mike Novogratz-Kripto-Para-(Cryptocurrency)-Piyasalari-Gelecek-Yil-Donecek-bitcoin-btc

Eski Goldman Sachs partneri ve Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, Financial Times (FT) 23 Kasım tarihli bir röportajda kripto paranın (cryptocurrency) “gelecek sene dönmesini” beklediğini söyledi.

Röportajda Novogratz, “bu yıl zorlu” diyen Galaxy Digital için – “kriptonun Goldman Sachs’ı” haline geleceğini umuyor – “bir ayı piyasasında iş kurmak için berbat” diye ekliyor.

FT’ye göre Novogratz, finansal kurumların “kripto para birimi fonlarına yatırım yapmaktan, gelecek yılın ilk çeyreğinde kripto paraya yatırım yapmaya” geçeceğini öngördü.

Novogratz da kripto para birimlerinin “gelecek sene döneceğini” çünkü “fiyatlar yeniden harekete geçecek” tahmininde bulundu.

FT ayrıca, Fintech danışmanlık firması Post Oak Labs’ın kurucusu Tim Swanson‘u da aktardı ve Novogratz’ın “fiyatlara bir şeyler olacak” demesi üzerine “hiçbir etkisinin olmadığı bir şeyi tahmin etmeye çalışmak” olduğunu söyledi.

Swanson, birçok şirketin şu anda Galaxy Digital’in şu ana kadar başarıya ulaşmadığı bir şeyi yapmaya çalıştıklarını ekledi.

Makale aynı zamanda bir blok zincir (blockchain) şirketinin anonim kurucusunu “kriptodaki en büyük sorunlardan birinin güvenilir ticari bankacılığın olmaması” olduğunu ve Galaxy Digital’in “yeni pazarlardan faydalanan ilk kişi olduğunu” söyledi.

FT’ye göre Novogratz, geleneksel finans alanında önemli isimlerin başını çektiği kripto para birliği olaylarına işaret ettikten sonra “şüpheye kapılmanın kolay olduğunu, ancak bir şeyler olduğunu” söyledi.

Özellikle Novogratz, New York Borsası (NYSE) operatörü tarafından yaratılan dijital varlık platformu ve yakın zamanda büyük yatırım şirketi Fidelity tarafından duyurulan kurumsal yatırımcılar için dijital varlık yönetimi hizmetleri olan yaklaşan Bakkt’ı gösterdi.

Bu hafta küresel kripto ödeme işlemcisi BitPay’in Genel Ticari Sorumlusu (COO), geleneksel finans sektöründen elde edilen bu iki hamlede kriptonun bir sonraki büyük fiyat hareketine neden olacağını belirtti. COO, Sonny Singh, Bitcoin’in (BTC) 2019’un sonunda 15.000 – 20.000 dolara vuracağını söyledi.

Bitcoin şu sıralar yeni çok aylık düşük seviyelerini görüyor, yaklaşık yüzde 11 düşüşle 3,850 $ seviyesinde işlem görüyor.

 

Bir Cevap Yazın