Fundstrat’tan Tom Lee, 2020’de Kripto için Yeni Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Bekliyor

Fundstrat-Tom-Lee-2020-Kripto-icin-Yeni-Tum-Zamanlarin-En-Yuksek-Seviyesini-Bekliyor-kripto-para-cryptocurrency-blok-zincir-blockchain-over-the-counter-otc-bitcoin-btc

Fundstrat Küresel Danışmanlar kurucusu Tom Lee, 2020 yılına kadar kripto para (cryptocurrency) birimi fiyatlarının yeni tarihi yükseklere çıkacağını tahmin etti. Lee, 28 Nisan’da CNBC’ye verdiği röportajda yorumlarını sundu.

Röportajda Lee, Bitcoin’in (BTC) yukarı doğru hareketini tamamlamadığını ve “sadece boğa pazarında gerçekleşen 11 işarete” dayanarak 2020 civarında yeni zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını tahmin etti. Lee bu nedenle önceki tahminini yineledi. Bu ayın başlarında yaptığı açıklamada, “boğa piyasası muhtemelen başlıyor” dedi.

Lee, bu 11 işaretten üçünün blok zincir (blockchain), teknik göstergeler ve ticaret hacimleri – kripto kışın sona erdiğini belirtti. Ocak ayında, Lee’nin ekibi blok zincirindeki (blockchain) işlem hacimlerinin yıllık bazda pozitifleştiğini gözlemlerken, ikinci işaret Bitcoin’in (BTC) 200 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıkmasıyla Nisan’da ortaya çıktı.

Ticaret hacminin üçüncü işareti, “kurumsal yatırımcıların kripto ticareti açısından gerçekten önemli olan” over-the-counter brokerlerle bağlantılı. Lee’ye göre, müşteri sayısına göre faaliyet seviyeleri % 60’dan % 70’e yükseldi.

“Bence temellerin geliştiğinin, tekniklerin geliştiğinin ve şimdi kripto varlıklarını cüzdanlarında tutanların asıl faaliyetinin olduğuna dair işaretler görüyorsunuz. […] Bence […] Bitcoin için 2.5 standart sapma hareketi onu 14.000 dolara çıkaracak. Nereye gidecegini söylemiyorum, ama bu yetkin bir hareket olacak.”

Nisan ayının başlarında Lee, Lee’nin yatırımcılara “sefil Bitcoin (BTC) sahiplerinin maddi fiyat ve volatiliteye nasıl dayandığını bildirmek amacıyla tasarladığı Bitcoin Misery Index” (BMI) dedi. Bunun karışık bir sinyal olabileceğini öne sürerek, “ana paketin BMI’nin 67’ye ulaşmasının, Bitcoin (BTC) için ayı piyasasının muhtemelen 3.000 Dolar’da sona erdiğine dair kanıt olduğunu” belirttiğini de belirtti.

Şubat ayında, Fundstrat kripto para (cryptocurrency) birimleri için yüksek fiyatları destekleyecek artan artışları anlatan 2019 kripto görünümünü yayınladı. Fundstrat, Binance’in kredi kartı kripto alımlarını destekleme konusundaki son kararının yanı sıra Bitfury ve Bitmain gibi büyük şirketlerin ilk halka arzlarda bulunabileceğini söyleyen söylentilerle birlikte, kriptoya genel ilginin artırılabileceğini belirtti.

Bir Cevap Yazın