Filipin Menkul Kıymetler Düzenleyicisi, ICO Düzenlemesini Yeniden Gözden Geçirecek

ico-rules-philippines-Filipin-Menkul-Kiymetler-Duzenleyicisi-ICO-Duzenlemesini-Yeniden-Gozden-Gecirecek-ilk-para-teklifi-blockchain-blok-zincir-psec

İngilizce yayın yapan yerel medya The Philippine Star‘ın haberine göre, Filipinler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (PSEC), ilk para teklifi (ICO) düzenlemesi yapmaya hazır değil. Yasanın 2018 bitmeden önce yayınlanacağı söylenmekteydi.

Söz konusu haber, ICO taslak kurallarına bakmak için farklı paydaşlar tarafından bir talebe serbest bırakılma gecikmesini bir süre daha atfetmektedir. PSEC’in, farklı düzenlemelerin girdilerini dikkate alarak teklif edilen düzenlemeyi yeniden gözden geçirdiği bildirildi.

Taslak kurallarda, düzenleyici organ, bir ICO sırasında yayılan belirteçlerin menkul kıymetler olarak sınıflandırılabileceğini ve “bu nedenle, bunların Komisyon’a kaydedilmesi gerektiğini ve yatırım yapan halkın korunması için gerekli açıklamaların yapılması gerektiğini” tespit etmiştir.

PSEC ayrıca taslakta bir yıl içinde 20 kişiden azına güvenlik belirteçlerinin satışının veya bankalara, sigorta şirketlerine ve emeklilik fonlarına satışın tescilden muaf tutulabileceğini belirtti.

Komisyon’un neden Çin’deki gibi yasaklamak yerine ICO‘ları düzenlemeye istekli olduğu sorulduğunda PSEC başkanı Emil Aquino, teknolojinin avantajları olduğunu söyledi.

Nisan ayında, Filipin hükümeti, Cagayan Ekonomik Bölgesinde 10 blok zinciri (blockchain) ve kripto şirketine izin vermeye karar verdi.

Bir Cevap Yazın