Ethereum Cüzdanı Nedir?

ethereum-cuzdanı-nedir

Ethereum ile transfer işlemlerinizi yapabilmeniz için gerekli olan özel anahtarı içinde bulunduran yazılımlara Ethereum cüzdanı adı verilmektedir.

26-35 karakterlik rakam ve harflerden oluşan Ethereum cüzdanınız ile farklı platform ve cüzdanlara Ethereum gönderebilir veya Ethereum yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ethereum cüzdanınızdan farklı bir platform veya cüzdana Ethereum gönderebilmeniz için Özel Anahtar, farklı bir platformdan veya cüzdandan Ethereum cüzdanınıza yatırma işlemi yapabilmeniz için Genel Anahtar kodunu kullanabilirsiniz. Hiçbir platforma bağlı kalmadan size özel oluşturulan Ethereum cüzdanı sayesinde kripto varlıklarınızı güvenle muhafaza edebilirsiniz.

Çevrimiçi (İnternet erişimi gerektiren) ve çevrimdışı (İnternet erişimi gerektirmeyen) Ethereum cüzdanları mevcuttur. Çevrimiçi cüzdanlara internet siteleri ve mobil uygulamalar üzerinden erişilebilirken, çevrimdışı cüzdanlar daha güvenilir ve USB bellek şeklini almış cüzdanlardır.

Ethereum cüzdanınızın mobil cihazınızda her an ulaşabileceğiniz bir durumda olmasını tercih ederseniz Exodus, AtomicWallet, TrustWallet ve daha birçok mobil cüzdan içerisinde kendinize uygun olanını kullanabilirsiniz. Akıllı telefonunuzun uygulama mağazasından bu mobil cüzdanlara ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Myetherwallet.com internet sitesi üzerinden Ethereum cüzdanı oluşturarak internet erişiminizin olduğu her dakika Ethereum cüzdanınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Çeşitli platformlar üzerinden Ethereum alış yapabilmenizde mümkün. Ethereum ve mevcut diğer tüm kripto paraların alış satışını yapabileceğiniz Bitlo.com aynı zamanda kripto varlıklarınızı güvenle saklayabileceğiniz sektörün öncü platformlarından biridir. Üstelik üyelik oluşturma işlemleri için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Ethereum satın alabilmeniz için Bitlo.com’a üye olduktan sonra banka hesabınızdan Türk Lirası göndererek kolayca Ethereum alış işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ethereum cüzdanlarınızın Genel Anahtar ve Özel Anahtar kodlarını bir kağıda yazarak saklamanızda mümkün. Ayrıca bu işlem sayesinde Genel Anahtar ve Özel Anahtarınızı internet erişimi olmayan bir ortamda güvenle saklayabilirsiniz.  

Ethereum adresinizi QR kod olarak yazdırıp kağıt cüzdan olarakta saklayabilirsiniz.

Bu hususta dikkat etmeniz gereken tek nokta yedek bulundurmuyorsanız mevcut Genel ve Özel Anahtarınızın yer aldığı kağıtları kaybetmemenizdir. Kağıt cüzdanınızı kaybetmeniz durumunda mevcut Ethereum bakiyenize bir daha erişim sağlayamayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın