Eski SpaceX Mühendisi, LXDX Kripto Para Değişim Borsası ile Tüketici Yatırımcılarını Hedefliyor

Elon Musk’un SpaceX şirketinde çalışan eski bir mühendis, LXDX’in 17 Eylül Pazartesi günü yayınladığı Leaprate raporunda halka açık bir kripto para değişimi başlatacağını duyurdu.

Daha önce, SpaceX’te otomasyon ve yürütme işleriyle uğraşan Joshua Greenwald, bu tarihten beri dikkatini kurumsal dereceli kripto para birimi ticaretine dönüştürdü.

Şu anda kurumsal yatırımcılar için çalışırken, Greenwald şimdi asıl tüketici pazarını çekmeyi amaçlıyor.

Leaprate, sözlerine şöyle devam etti: “Odak noktamız, kripto para biriminde ve her

Dymon Asia – LXDX

yatırımcının akıllı sipariş yönlendirmesi gibi özel araçlardan yararlanabilmesini sağlıyor.”

LXDX, geçen hafta Malta’ya taşınmayı onaylamadan önce, Dymon Asia Venture Capital Fund’ın da aralarında bulunduğu, Ağustos ayında karışık bir yatırımcı bankasından destek aldı.

Duyuru, kurumsal yatırım sektörünün geleneksel finans ağırlıkları, geçtiğimiz hafta Citigroup ve Morgan Stanley’den Bitcoin’e yönelme teklifinin başlaması planlarıyla ilgili söylentilere yönelik olarak giderek önem kazandığı bir konu haline gelmesiyle ortaya çıktı.

Greenwald, Ağustos ayı finansmanı turunu açıkladıktan sonra Venturebeat’a konuştu.“Kripto paralar tamamen yeni bir varlık sınıfı. Mevcut altyapıya entegre edilebildikleri ölçüde, bu entegrasyonu kolaylaştırmaya çalışıyoruz […] Toleranslama ve menkul kıymetleştirmede büyük ölçeklemeyi bekliyoruz.” dedi.

 

 

Bir Cevap Yazın