Eski Deutsche Bank Yöneticisi, Dünya Jeopolitikte Bitcoin’i Görmezden Gelemiyor

Eski-Deutsche-Bank-Yoneticisi-Dunya-Jeopolitikte-Bitcoin-btc-Gormezden-Gelemiyor-kripto-para-cryptocurrency

Alman çokuluslu yatırım bankası Deutsche Bank‘taki eski bir yöneticiye göre Bitcoin (BTC), gizli jeopolitik gerilimlerin öncü bir göstergesidir.

Çin Ticaret Müzakerelerinde Perde Arkasında Neler Olup Bittiğinin Bir İşareti Bitcoin (BTC)

Forbes’in katkısı ve Deutsche Bank’ın eski bir Genel Müdürü Peter Tchir, 30 Temmuz’da yayınlanan bir Forbes makalesinde Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketlerinin Çin ticaret müzakerelerinde perde arkasından neler geldiğinin potansiyel bir işareti olabileceğini belirtti.

Makalede Tchir, Bitcoin (BTC) fiyatı ile sektördeki büyük haberler arasındaki korelasyonu gözlemledi. Bitcoin’in (BTC) Mayıs’ta ABD Başkanı Donald Trump’ın Çin’le yaptığı bir ticaret anlaşmasının önemsiz göründüğünü gösterdiğini belirttiği iddiasıyla yaptığı önceki araştırmasına değindi.

“Bitcoin Çin’de Alarm Olmadığını İma Ediyor”

Tchir, Bitcoin (BTC) fiyatının son birkaç gündür manşetlerle önemli ölçüde gündemde olduğunu söyledi. Analist, BTC / USD’nin ilerleyen görüşmelerde düştüğünü ve olumsuz manşetler arasında yükseldiğini ekledi. Çin’in yeni tarifeler nedeniyle beş milyon iş ve iki milyon imalat işi kaybettiğini söyleyen Trump’ın son zamanlardaki bir tweet’ine atıfta bulundu.

Ancak, Tchir, Bitcoin’in (BTC) fiyatının bugünün manşetlerinde daha da artmadığını ve hisse senetleri kadar tepki vermediğini belirtti. Tchir:

“Bu, Çin seçkinlerinin, manşet olduklarını bildiklerinin, durumun gerçekliğinden daha olumsuz olduğunu gösteren bir işaret mi? Yeterince açık bir sinyal değil, ama şimdilik, Bitcoin’in (BTC) Çin‘de hiçbir alarm olmadığını, bunun olumlu olduğunu ima ettiğini düşünüyorum” dedi.

Ancak Bitcoin (BTC) fiyatını etkileyen birçok faktör olduğunu kabul ederken, Tchir, Bitcoin’in (BTC) “jeopolitik gerginliklerin ardındaki öncü bir gösterge” olarak değerinin göz ardı edilmemesi gerektiği sonucuna vardı.

Bugünün erken saatlerinde Morgan Creek Digital Assets’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, CNBC’nin Squawk Box’ında, Bitcoin’i (BTC) “çok ciddi bir şekilde kucaklayacak” ilk ülkenin diğerlerini oyun teorisine dayanarak yetişmeye zorlayacağını savundu.

Bir Cevap Yazın