EOS Nedir?

EOS, blockchain teknolojisine dayanan merkezileştirilmiş bir işletim sistemidir. Verilen tüm gerekli bellek işlevleri tarafından ticari çapta merkezi işlemleri desteklemek amacıyla oluşturulmuştur. Web tabanlı işlemlerde benzer olan blockchain sisteminde ulaşılabilir bir bağ inşa etmektedir.

EOS’un tüm planı 2017’de bir beyaz cüzdanda yayınlandı. EOS platformu Block.one şirketi tarafından geliştirilip 1 Haziran 2018 tarihinde açık kodlu bir yazılım oluşturularak piyasaya sürüldü.

EOS, şu an borsa sermaye piyasasında en çok işlem yapılan 5. kripto paradır.

EOS Madenciliği Nasıl Yapılır?

EOS madenciliği havuzu olmadığından sizin için tek yol, kripto madenciliğinin karlılığını sağlamak için Ethereum madenciliğine katılmaktır.

Adımlar oldukça basit:

  • Maden makinenizi tercihinize göre Ethereum havuzunuza bağlayın,
  • Biraz Ethereum kazandıktan sonra bu çifti destekleyen bir makas kullanarak EOS‘a dönüştürebilirsiniz. EOS madenciliğini bu şekilde yapabilirsiniz.

EOS’u Diğer Kripto Paralardan Ayıran Özellikler Nelerdir?

  • EOS‘u tüm diğer şifreleme risklerinden tamamen farklı ve daha iyi kılan özelliklerden biri, işlem ücreti talep etmemesidir.
  • EOS, daha yüksek ölçeklendirilebilirlik için yeterli alana sahip merkezi olmayan bir platformdur. Hem Ethereum hem de EOS akıllı sözleşmeler yapabilen platformlar olsa da, EOS daha hızlı işlem süreleri ve daha hızlı işlem sunmayı iddia ediyor. Endüstriyel ölçekte merkezi olmayan uygulamaları daha da destekleyebilir.
  • Ethereum, maden işletmeciliği için bir Çalışma Kanıtı (PoW) modelini kullanırken, EOS, EOS madenciliği için Delegated of Protake of Protake (PoS) modelini kullanacak – madencilik kadar enerji yoğun olmayacak genellikle.
  • Blok zincirlerindeki geliştiriciler genellikle uygulamalarını oluşturmak için belirli bir dili kullanmak zorunda olsalar da, EOS geliştiricilerin Web Kurulumu’nda derlemelerini sağlar;

 

Bir Cevap Yazın