Elon Musk: Bitcoin “Oldukça Parlak” Bir Yapıya Sahip, Kağıt Para Devam Ediyor

Elon-Musk-Bitcoin-Oldukca-Parlak-Bir-Yapiya-Sahip-Kagit-Para-Devam-Ediyor-btc-cryptocurrency-kripto-para

Teknoloji girişimcisi ve Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin (BTC) yapısının “oldukça parlak” olduğunu ve kripto para biriminin “kağıt parçalarından değer aktarmanın çok daha iyi bir yolu” olduğunu söyledi.

Bitcoin’in İnternet’in tek yerli kripto parası (cryptocurrency) olup olmadığına ilişkin bir soruya yanıt olarak Musk, Bitcoin yapısının oldukça parlak olduğunu” ve “kriptoların dezavantajlarından birinin, hesaplama açısından oldukça enerji yoğun olduğunu düşündüğünü” söyledi. “Bu yüzden kripto para (cryptocurrency) yaratmada bir tür kısıtlamalar olmalı. Ancak bu noktada artımlı Bitcoin oluşturmak çok enerji yoğun bir iştir.”

Bu notta Musk, “Kriptoya dahil olmak için Tesla kaynaklarının iyi bir şekilde kullanılmayacağını” vurguladı. “Sürdürülebilir enerjinin ilerlemesini gerçekten hızlandırmaya çalışıyoruz. ”

Musk, kripto para (cryptocurrency) biriminin “kağıt para kontrollerini atladığını […] kâğıt para harcandığını ve kripto değerinin kağıt parçalarından daha iyi aktarmanın bir yolu olduğunu” söyledi.

Geçen Şubat ayında Musk, yalnızca 0.25 BTC‘ye sahip olduğunu tweetledi. Aynı tweet’te, bir arkadaşının kendisine “yıllar önce” verdiği 0.25 BTC’den farklı olarak “kelimenin tam anlamıyla sıfır kripto para (cryptocurrency) kimliğine sahip” olduğunu belirtti.

Twitter kurucu ortağı ve CEO’su Jack DorseyBitcoin’in “İnternet’in yerel para birimi” olacağına dair inancıyla tanınan – bu ayın başlarında “[Bitcoin] en çok para birimi olmak isteyen olduğunu düşünüyor daha genel amaçlı şeyler yapan ya da bilgisayar kullananlara karşı […] [altcoin alanı] gerçekten harika fikirler ürettiğini düşünüyorum ama para ve işlem yönüne odaklanıyorum.”

Bir Cevap Yazın