E-ticaret Devi İrlanda’da Blok Zincir (Blockchain) Ar-Ge Merkezini Açtı

E-ticaret-Devi-irlanda-Blok-Zincir-Blockchain-Ar-Ge-Merkezini-Acti

E-ticaret devi Overstock, İrlanda’da bir blok zinciri (blockchain) Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) merkezi açtı.

9 Ekim’de yayınlanan bir basın açıklamasına göre, firmanın yeni Ar-Ge merkezinin “IDA’nın Sligo’daki amiral gemisi olan Kuzey Batı iş parkında” yer aldığını ve 2019’un sonundan önce 100 kişilik istihdam oluşturması bekleniyor. Halen 80 teknoloji uzmanı çalışıyor.

1 milyon doların üzerinde yatırım yapıldı

Serbest bırakma başına, hamle şirkete 1 milyon Euro’ya (1.1 milyon $) mal oldu. Genel başkan yardımcısı ve site lideri David Kenny şunları ekledi:

“Yeni evimizden ve tüm ekiplerimizi bir çatı altında topladığımızdan kesinlikle memnunuz. Ayrıca, Overstock’un Kuzey Batı’yı seçmesini, iş yapmak ve yüksek performanslı yazılım geliştirme ekipleri oluşturmak için harika bir yer olarak doğrular. Farklı bir kariyer yolunun, en ileri teknoloji ortamının ve mükemmel bir iş hayatı dengesinin birleşimi, büyüyen ekibimize katılmaya devam eden teknisyenlerle gerçekten rezonansa girdi.”

Bu sürüm, yeni blok zincir (blockchain) kampanyanın yanı sıra e-ticaret ve makine öğrenim alanlarında yenilikler geliştirmeye odaklanacağını belirtti.

Şu anda, Utah’a yapılan yeni bir şikayetin Overstock’un eski CEO’su Patrick Byrne ve eski CFO’nun Greg Iverson’i dolandırıcılık suçlamasıyla suçlamasının ardından, şirket kendisini tartışmaların ortasında buluyor.

Bir Cevap Yazın