Düzenleyicilerin Libra Engeli Sonucu, Facebook Yeni Ödeme Sistemini Sunuyor

Duzenleyiciler-Stonewall-Libra-olarak-Facebook-Yeni-odeme-Sistemini-Sunuyor-kripto-para-cryptocurrency-facebook-pay-visa-mastercard

Libra istikrarlı para projesi, düşmanca bir düzenleyici kitle ile karşı karşıya kalmaya devam ederken, Facebook, Facebook Pay adlı yeni bir ödeme sistemini başlattı.

Her yerdeki insanları çevrimiçi ortamda satın alma ve satma konusunda yetkilendirme

12 Kasım’da sosyal medya devi, Facebook, Messenger, Instagram ve WhatsApp’a yapılan ödemeleri kolaylaştırmak için tasarlanmış bir ödeme sistemi olan Facebook Pay’i tanıttığını duyurdu. Facebook pazar ve ticaret sorumlusu Deborah Liu, dedi ki:

“İnsanlar zaten uygulamalarımızda alışveriş yapmak, bağış yapmak ve birbirlerine para göndermek için ödemeleri kullanıyorlar. Facebook Pay, ödeme bilgilerinizin güvenli ve korumalı olmasını sağlamaya devam ederken bu işlemleri kolaylaştıracak” dedi.

Daha fazla düzenleyici incelemeden kaçınmak için açık bir şekilde teklifte bulunan şirket, Facebook Pay’in “mevcut finansal altyapı ve ortaklıklar üzerine kurulu olduğunu” açıkça belirtti.

Facebook Pay, bu hafta ABD’de Messenger ve Facebook’ta “bağış toplayıcılar, oyun içi satın alımlar, etkinlik biletleri, Messenger’da birebir ödeme ve Facebook’taki belirli sayfalardan ve işletmelerden alımlar” için başlayacak.

Facebook, firmanın “işletmelerin her yerde insanları çevrimiçi olarak satın alma ve satmalarına yardımcı olmalarına” yardımcı olabileceği inancıyla sonlandırıyor.

Her büyük ABD ödeme işlemcisi Libra Birliği’nden ayrıldı

Ekim ayının başında Libra Birliği, orijinal 28 kişiden yedi ortağını kaybetti. Yani PayPal, Visa, Mastercard, Stripe, eBay, Mercado Pago ve Booking konsorsiyumu terk etmeye karar verdi.

Ancak, çok geçmeden, büyük ödeme işlemcisi Visa’nın CEO’su Alfred F. Kelly, şirketin hala Libra projesiyle ilgili Facebook ile görüşmelerde bulunduğunu ve kripto para birimlerinin (cryptocurrency) daha fazla kişiye ve yere daha güvenli ödeme sağladığına inandığını belirtti.

Bir Cevap Yazın