Devlet Destekli Alman Bankası, Bitcoin’in (BTC) 2020’de 90 bin Dolara Sıçrayacağını Söyledi

Devlet-Destekli-Alman-Bankasi-Bitcoin--BTC-2020-90-bin-dolara-sicrayacagini-soyledi-kripto-para-cryptocurrency-altin-gold

Alman bankası BayernLB, 2020’de Bitcoin (BTC) için büyük bir sıçrama öngördüğü altın ve Bitcoin (BTC) hakkında bir rapor yayınladı.

Bitcoin altın gölgesinde mi?

1 Ekim’de, Münih merkezli Bank BayernLB, yakında çıkacak olan Bitcoin (BTC) yarıya bırakma etkisinin henüz 8.300 $ civarında olan fiyatına fiyatlanmadığını gösteren son araştırma raporunu yayınladı.

Alman bankası, altının yüksek stok-akış oranını “bin yıl boyunca zor yoldan” kazanmak zorunda olduğunu açıkladı. Öte yandan, Bitcoin (BTC), benzer bir stok-akış oranı elde etmeyi başaracak. Raporda, önümüzdeki yılın altınına göre tahmin ediliyor.

Bayerische Landesbank’taki kıdemli FX analisti ve araştırma raporunun yazarı Manuel Andersch, bir varlığın stok-akış oranını varlığın “sertliğini” ölçmenin bir yolu olarak tanımlar. Andersch dedi ki:

“Tarihsel olarak, zamanla en iyi değer aktarımını sağladığı için para olarak kullanılan bu kavşakta stok-akış oranının en yüksek olduğu mal olmuştur.”

Altın gibi bir emtianın stok-akış oranı, yıllık olarak üretilen varlığın miktarına bölünmesiyle yedeklerde tutulan varlık miktarıdır.

Yazar, Bitcoin’in (BTC) stok-akış oranının 2020 yılının Mayıs ayında önemli ölçüde artacağı kesin olduğunu belirterek, Bitcoin’in (BTC) gelecekteki fiyatına bakarak raporu tamamladı:

“Mayıs 2020’de Bitcoin (BTC) için stok-akış oranı modele dahil edilirse, yaklaşık 90.000 ABD Doları civarında dikey bir fiyat ortaya çıkıyor. Bu, yaklaşmakta olan yarı yarıya etkisinin, yaklaşık 8.000 ABD Doları olan mevcut Bitcoin (BTC) fiyatına neredeyse fiyatlandırılmadığını gösteriyor. ”

Altın Böcek‘ Bitcoin fiyat düşüşü üzerinde sıçradı

Açıkçası herkes BayernLB’nin fiyat tahminine katılmaz. Daha önceAltın Böcek‘ Peter Schiff’in saat başı 9.700 $ ‘dan düşük 7.990 $‘ a düştü. Bitcoin (BTC) eleştirmeni 1.800 $ atılmasının sadece başlangıç olduğunu iddia etti:

Bitcoin (BTC) nihayet aylardır oyduğu büyük inen üçgenin destek çizgisinin altına düştü. Bu çok aşağı yönlü bir teknik kalıp ve önemli bir üst kuruluş olduğunu doğruladı. Risk 4.000$ veya daha düşük bir hızlı iniş için yüksek! ”

Bir Cevap Yazın