Decred (DCR) Nedir?

Decred(DCR), 0’ın CEO’su Jake Yocom-Piatt tarafından kuruldu. 10 Şubat 2016’da şirket işlemlere açıldı ve ekip birçok eski bitcoin yazılım geliştiricisinden oluşuyordu.

Decred (DCR)’in piyasaya sürülmesinden önce, toplam % 8 oranında oluşturan bir öncül miktar vardı. Bunun% 4’ü şirketinin yazılım geliştirme bölümü aldı, geri kalan% 4’ü yeni kullanıcılara ücretsiz olarak gönderildi.

Decred (DCR), Proof of Work ve Proof of Stake konsensüs yöntemlerinin bir kombinasyonunu kullanır. Bu, madencilerin veya büyük paydaşların ağa hakim olmasını önlemek için tasarlanmış oldukça benzersiz bir sistemdir.

Decred (DCR)’in tüm blok ödüllerinde % 10 sübvansiyonu vardır. Bu, ağda gelecekteki iyileştirmeler için ödeme yapmak ve fona sadece çekirdek ekip değil, fikirleri kabul edilen herkes erişebilir.

Decred (DCR) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Decred (DCR)’in arkasındaki fikir, günlük işlemler bağlamında kolaylığa odaklanmasıdır. Daha hızlıdır ve ağ merkezsiz tutulmaktadır. Decred giderek daha fazla popülerlik kazanıp, bu yüzden fiyatı gün geçtikçe artmaktadır. Kripto dünyasının en büyük geliştirme ekiplerinden birine sahiptir.

Decred (DCR) madencilik havuzunu denemek istiyorsanız, 4 farklı yöntemi kullanabilirsiniz.

Suprnova: En büyük ve en popüler Decred madencilik havuzlarından biri olan Suprnova, dünyanın dört bir yanında yaklaşık 4 düzine farklı madeni para ve sunucu için havuzlara sahiptir. Orantılı (Pervane) ödeme şemasını kullanır ve% 0 komisyona sahiptir.

Coinmine: Anonim madenciliğe izin verdiği için özellikle gizlilikle ilgili madenciler için popüler başka bir seçenektir. Minimum 0.1 DCR ödemeye sahiptir ve oldukça düşüktür. PPLNS ödeme şemasını kullanır. Ayrıca dünyanın önemli yerlerinde %0 komisyon ve güncel sunuculara sahiptir.

Decredpool: Decredpool daha küçük bir madencilik havuzudur; ancak yine de iyi bir seçimdir. %0 komisyon ve orantılı ödeme seçeneği ile Suprnova’ya oldukça benzer.

Luxor Mining:  Yakın zamanda %1 PPS şeması sunan Decred havuzunu başlattı. Şu anda ABD’de iki, biri Avrupa ve biri Asya’da olmak üzere dört sunucuya bağlandığınız sunucu sistemi vardır.

Decred (DCR) Nasıl Alınır?

Decred (DCR), bİtcoin çatallanmasından oluşan bir altcoindir. Madencilik yapılarak da Decred işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Decred alış işlemi için kripto para borsa sitelerini kullanabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın