Coinbase Pro, Ripple’ı (XRP) Ekliyor

Coinbase-Pro-Ripple-XRP-Ekliyor-kripto-para-degisim-borsasi-cryptocurrency-exchange-bitcoin-btc

ABD merkezli kripto para (cryptocurrency) alım satım platformu ve cüzdan servisi Coinbase’in profesyonel teklifi olan Coinbase Pro, Ripple’ın XRP jetonunu destekliyor. Coinbase, gelişmeyi 25 Şubat’ta yayınlanan resmi bir blog yazısı ile duyurdu.

Duyuru sonrası Coinbase Pro, tam işlem yapmadan önce en az 12 saat süreyle Ripple (XRP) mevduatını kabul edecektir. Coinbase ilk kez platformda yeterli likidite oluşturacağını, işlem çiftlerinin ABD doları, euro ve Bitcoin (BTC) olarak fazlar halinde açılacağını belirtti.

Ripple’in (XRP) tam ticareti ABD, Kanada, Avrupa Birliği, İngiltere, Singapur ve Avustralya’daki müşterilere açık olacaktır. Coinbase, servislerini daha sonra diğer ülkelere genişletebilir.

XRP ticareti “sadece transfer”, “sadece sonrası”, “sadece limit” ve “tam alım satımı” olmak üzere dört aşamadan geçecektir. İlk iki aşama, kullanıcıların Ripple’ı (XRP) Coinbase Pro hesaplarına aktarmasına ve limit emirlerini göndermesine olanak sağlayacak, sonraki ikisi müşterilerin limit emirlerini eşleştirmesine ve Ripple (XRP) ile tam işlem yapmasına olanak sağlayacaktır.

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca Coinbase Pro, platformda desteklenen belirteçler kataloğunu aktif olarak genişletmektedir. Ağustos 2018’de Ethereum Classic’e (ETC) destek verdi, Kasım’da Basic Attention Token (BAT) ve gizlilik odaklı altcoin Zcash’i (ZEC) takip etti. Yukarıda belirtilen belirteçlere destek daha sonra Coinbase’in perakende platformu Coinbase.com ve mobil uygulamasına genişletildi.

CoinBase’e Ripple’ın (XRP) eklenmesi, kripto topluluğu tarafından uzun süredir beklenmektedir. Ocak 2018’de Coinbase CEO’su Brian Armstrong, borcun kısa vadede Ripple’e (XRP) destek verildiğine dair söylentileri sundu. Armstrong’un açıklamasının ardından, Ripple’in (XRP) piyasa değeri 148 milyar dolardan 126 milyar dolara düştü.

CoinMarketCap verilerine göre, günün yüzde 11’inin üzerinde ve haftada yüzde 5,4’ün üzerinde bir artışla 0.338 $ seviyesinde işlem görüyor.

Bir Cevap Yazın