Bloomberg Raporu: Fidelity Haftalar İçinde Kurumsal Bitcoin (BTC) Ticaretine Başlayacak

Bloomberg-Raporu-Fidelity-Haftalar-icinde-Kurumsal-Bitcoin-BTC-Ticaretine-Baslayacak-kripto-para-cryptocurrency-blok-zincir-blockchain-over-the-counter-otc

ABD’nin 7 trilyon dolarlık yatırım firması Fidelity’nin, önümüzdeki haftalarda kurumsal müşteriler için Bitcoin (BTC) ticareti gerçekleştireceği bildiriliyor.

Anonim kalmayı isteyen bir kaynağa dayanarak yapılan yayında, Fidelity’nin kripto para (cryptocurrency) birimi odaklı bir çözümleme olan Fidelity Digital Assets’ın mevcut hizmet yelpazesine ekleneceği açıklandı.

Bağlı ortaklık Ekim 2018’de başlatılmıştır ve bu yıl mart ayından itibaren planlanan over-the-counter (OTC) alım satım işlemlerinin öncesinde kripto para (cryptocurrency) gözaltı hizmeti sunmuştur.

Şimdi, ticaret tarafının Fidelity’nin kullanıcıları için birkaç hafta kadar kısa bir süre içinde yayınlanacağını söyledi ve kaynak diğer OTC teklifleri gibi büyük hacimli işlemcileri hedef alacak.

Fidelity’nin kendisi zaman dilimini onaylamamasına rağmen, şirket gelecekteki yönünün yalnızca Bitcoin (BTC) alanıyla daha fazla entegrasyon içereceğini belirtti.

Sözcü Arlene Roberts Bloomberg’e “Şu anda platformumuzda desteklediğimiz belirli bir dizi müşterimiz var” dedi ve ekledi:

“Müşterilerimizin ihtiyaçlarına, yetki alanlarına ve diğer faktörlere bağlı olarak önümüzdeki haftalarda ve aylarda hizmetlerimizi sunmaya devam edeceğiz. Şu anda hizmet sunumumuz Bitcoin’e (BTC) odaklanıyor. ”

Rapor, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen ve hedef pazarında Bitcoin (BTC) için tutarlı bir iştah ortaya koyduğunu açıklayan bir araştırmanın sonucunda geldi.

Spesifik olarak, yanıt veren 400’den fazla kurumsal yatırımcının % 22’si, portföylerinin bir parçası olarak kripto para (cryptocurrency) birimine sahip olduklarını söyledi. Neredeyse yarısı buna dahil olmak için sempatik.

Fidelity Digital Assets Başkanı Tom Jessop, “Daha fazla kurumsal yatırımcı, doğrudan ya da hizmet sağlayıcılar aracılığıyla dijital varlıklarla ilgileniyor, çünkü blok zinciri (blockchain) teknolojisinin finansal piyasalar üzerindeki potansiyel etkisi – yeni ve eski – daha kolay ortaya çıkıyor” dedi.

Bir Cevap Yazın