Blok Zincir’de (Blockchain) Kredili İşlem Kullanarak Kiralama Sözleşmesi İmzalandı

Standard_Chartered-Blok-Zincir-Blockchain-Kredili-islem-Kullanarak-Kiralama-sozlesmesi-imzalandi

Londra kaynaklı ve finansal hizmet veren standart kira sözleşme firması Tayland petrol devi olan devlete bağlı PTT grup ile petrol endüstrisinde sınırları aşan kredi işlemini tamamladı.

Blok zincirdeki (blockchain) kredi belgesi

PTT Uluslararası Ticaret PTE(personel Language test) LTD. ve Petrokimya Endüstri Limited ŞTİ. 7 Ağustos’ta kendi web sitelerinde basın duyurusu olarak Voltron Blockchain platformunda yayınlanması için ,Standart Kira Sözleşmesi firması PTT grup için başarılı bir şekilde yedek bir teminat mektubu hazırladı.

Nakliye işinde değerli ürünler/varlıklar taşıdıkları için, petrol şirketleri kısa dönem için ticaret finansında alım-satım  işlemlerine ağırlıklı olarak güveniyorlar.

“Bu işlem yoğun bir evrak işidir? Ve bu dökümanların iletilmesi için 5 günden fazlası gerekiyor.”

Şirket baştan sona sayısallaştırma ve asitleştirmeden oluşan bu yedeklemenin Tayland’tan Singapur’a kadar petrol üretiminde gemicilikle ilgilenen tüm taraflar arasında bilgi alış-verişi oluşturacağını iddia ediyor.

Emisyon, akreditif (LC-Letter of credit), kredi işlemleri için uzlaşma ve dökümanların sunumu /görseli gibi tüm bilgilere resmi olarak Voltron Blokchain platformundan ulaşılabiliyor. 

Akreditif işlemlerindeki gelişmeler

Anlaşmaya katılan taraflar 12 saatten az bir sürede sonuçlanan işlemleri etkili bir hızla gerçekleşen onay sürecini anlık olarak görüntüleyebiliyorlardı. PTT Yönetim Müdürü Supasachi Hongsinlark bu gelişmeyle ilgili olarak:

“Bu sistem ticaret finansı için şeffaflık ve inanırlılığı geliştirecek olan, bizi partnerlerimizle ve pay sahipleri ile  uzun dönemde güçlendirerek günümüz finans ticaretinin daha belirgin/canlı olmasını sağlayacaktır.” İfadesini belirtti.

Crunchbase PTT’nin yıllık hasılatının 60.5 milyar dolar olabileceğini tahmin ediyor.

Standard Chartered ilk ortak blok zinciri (blockchain) bazlı tedarik zinciri finansman işlemini tamamladı.

Bir Cevap Yazın