Blok Zincir (Blockchain) Teknoloji Bilgisi ile Hukuki Uzmanlara Talep Yüksek

Blok-zincir-blockchain-kripto-para-cryptocurrency-bitcoin-btc

Hukuk firmaları ve kurum içi hukuk departmanlarına üye olan Major, Lindsey & Africa genel müdürü Brian Burlant‘a göre, blok zincir (blockchain) teknolojisi bilgisine sahip hukuk uzmanlarına olan talep yüksek. Haber 17 Nisan’da yasal haber ve bilgi sitesi Law.com tarafından yayınlandı.

Burlant’a göre, hukuk firmaları, teknolojiyi gerçekten anlayan adayların eksikliğinden dolayı avukatlar için kripto para (crypocurrency) birimini ve blok zincir (blockchain) endüstrisi taleplerini yerine getirmekte zorlanıyorlar. Burlant, birçok avukatın, özellikle kripto para (cryptocurrency) birimleri ile ilgili uygulamalarda bulundukları düzenleyici uygulamalardan veya hükümetten girdiğini söyledi.

Burlant, “hukuk öğrencileri ve yasal kariyerlerinin başlarında olanlar için, uygulamalı bir iş yaklaşımını teknolojiyi çalışma anlayışıyla birleştirmenin iyi bir yol olduğunu” belirtti. Ayrıca, hukuk öğrencilerinin kripto para (cryptocurrency) birimleri üzerinde değil, blok zinciri (blockchain) üzerine odaklanmalarını tavsiye etti. Blok zincir (blockchain) “oyun değiştirici olacak” dedi.

Zeughauser Group’un ortağı Mary K. Young şunları söyledi:

Blok zincir (blockchain) alanının 2017 yılının sonuna doğru avukatlar için son derece popüler olduğunu ve ardından kripto para (cryptocurrency) birimi çöküşünün gerçekleştiğini ve kripto veya blok zincir (blockchain) içinde çalışan birçok avukatın Silikon Vadisi gibi sessizce geri gittiklerini düşünüyorum.”

Young ayrıca, son beş yıl boyunca gizlilik ve veri güvenliği sektöründe ek yetenekler sunan çoğu küresel ve ulusal şirketin gizlilik yasasının önemli ölçüde arttığını belirtti.

Son zamanlarda yayınlanan tahminlerde, küresel blok zinciri (blockchain) harcamaları 2019’da % 88,7 artışla yaklaşık 2,9 milyar dolara ulaşabilir. Mali sektör bu yıl blok zinciri (blockchain) gelişiminde harcama konusunda lider bir sektör olacak. Bankacılık, menkul kıymetler, yatırım hizmetleri ve sigorta hizmetlerinin toplam küresel blok zinciri (blockchain) harcamalarının 1,1 milyar dolardan fazla yatırım yapacağı tahmin edilmektedir.

Ek olarak, Büyük Dört denetim firması KPMG tarafından yapılan son bir ankette, vergi ve finans yöneticilerinin çoğunun blok zincir (blockchain) teknolojisini benimsemediği anlaşılmıştır. Ankete katılanların en az % 60’ı bazı tekrarlı işleri otomatikleştirmek için blok zincirini (blockchain) şirketlerinde kurmak istediklerini iddia etti. Bununla birlikte, % 67’si o zaman teknolojiyi kullanmıyorken, diğer % 27’si şirketlerinin kullanıp kullanmadığından emin değildi.

Bir Cevap Yazın