BitTorrent (BTT) Nedir?

BitTorrent, 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip bir paylaşım platformudur. Bu nedenle, torrent teknolojisinin kullanıcıları ve daha geniş çapta dosya paylaşım topluluğu arasında popüler hale gelmeye başladı. Geçen yaz TRON tarafından satın alınmıştır. (140 milyon dolarlık bir anlaşmanın bir parçası olarak.)

BitTorrent (BTT), içerik oluşturucular ve kitleleri arasında bir köprü haline gelmelidir. BTT ekibi, kripto para birimlerinin hem içerik oluşturucuların hem de kullanıcıların bu aracılar olmadan bunları edinmesine ve harcamasına izin verme potansiyellerinin olduğuna inanır. Böylece, kullanıcılar BTT belirteçlerini katkıda bulunan bilgi işlem kaynaklarına yeni değer katmak için kullanabilecektir ve işlem süreci reel para birimlerinin kullanımını içermeyecektir.

Cryptocurrency teknolojisi, sansüre direnirken paylaşım ve işbirliğini teşvik eden uzun bir geçmişi olan torrent kullanıcı topluluğuna aşinadır. BitTorrent tokeninin hedefleri “açıklığı teşvik etmek, sansürü teşvik etmek ve katılımcılarını ödüllendirmek” gibi gelecekte merkezi olmayan bir platformun kalbinde yer almaktadır. Torrent kullanıcılarının bu ilkelere yabancı olmaması gerektiğini algılayan TRON, tüm bu kullanıcıları küresel düzeyde bağlaması gereken bir teknolojik altyapı sağlayıcısı olarak imkan sağlıyor.

BitTorrent P2P(Peer to Peer) ağının ve TRON blok zincirinin birleşik ekosistem gibi çalışmasını sağlayarak nihayetinde blok zincirin milyonlarca yeni kullanıcıya erişimini sağlayıp blockchain üzerinde hizmetlerinin benimsenmesini amaçlar.

BitTorrent protokolü zaten dosyaları bölümlere ayırmaya dayalı olduğundan, BitTorrent Hız sistemi, eşlerin birbirlerine BTT jetonlarını indirmeler tamamlandıktan sonra bile dosyaları tohumlamaya devam etmeleri için bir teşvik olarak sunmalarına izin verecektir.

BitTorrent Nasıl Çalışır?

BTT jetonunun arkasındaki ekip, uzun süredir var olan altyapıyı çalıştırma konusundaki mevcut uzmanlığı, jeton tabanlı sistemin çalışmasına uygulamayı vaat ediyor. BTT’nin, BitTorrent protokolü kullanıcıları ile servis sağlayıcılar ve talep edenler arasında mevcut bilgi işlem kaynaklarını içeren daha kolay işlemler için bir köprü görevi görmesi beklenmektedir. Gelecekteki ekosistemde çeşitli hizmetlerin verilmesini içeren tüm işlemler BTT jetonlarında gösterilecektir. Amaç, sunulan hizmetler için geniş fiyatlandırma aralıklarına uyum sağlamak ve tokenleri mümkün olduğunca geniş bölünebilir hale getirmektir. Jetonların transferi zincir üstü / zincir dışı bir değişim yoluyla yapılacak ve hem özel defter hem de halka açık TRON blok zincirini içerecektir. Torrent kullanıcıları arasında jetonun benimsenmesi sorunu hala sadece spekülasyonlar alanında olsa da, BTT ekibi şu anda yaklaşık 1 milyar cihaz kullanımıyla BitTorrent ekosisteminin boyutuna güveniyor. BTT jetonu için gelecekteki fiyat artışı, planlanan 990 milyar jeton arzından cihaz başına (teoride) yaklaşık 990 BTT’ye sahip olmak suretiyle sağlanacaktır. Jetonlar, TRON ekibi tarafından düzenlenen aylık olarak düzenlecektir.

 

Bir Cevap Yazın