BitMEX CEO’su; Kripto Para, Gelecek Yıl Yeni Varlık Sınıfını Temsil Edebilir

Arthur-Hayes-BitMEX-CEO-Kripto-Para-Gelecek-Yil-Yeni-Varlik-Sinifini-Temsil-Edebilir-bitcoin-cryptocurrency-exchange.jpg

Ana kripto türevleri platformu BitMEX’in CEO‘su; Bitcoin (BTC), gelecek on yıl içinde yeni bir varlık sınıfı haline gelme potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Günlük ticaret hacmi en yüksek olan kripto para değişimi olan BitMEX’in kurucu ortağı ve CEO’su Arthur Hayes, geçtiğimiz ay CME’nin Global Finansal Liderlik Konferansı‘nda ev sahibi Laura Shin ve bir grup diğer endüstri lideriyle görüştü.

Kripto paranın (cryptocurrency) yeni bir varlık sınıfını temsil edip etmediği sorulduğunda, Hayes kripto “kibar bir karışım” diyerek şüphe duyduğunu, ancak “hala çok küçük” olduğunu söyledi:

“Gelecek on yıl içinde iyi bir varlık sınıfı olabilir mi? Olabilir. Yine de, jüri Bitcoin‘in uzun vadede gerçekten güvende olup olmadığına bakmıyor […] Yine de hala bir deneme sürecinde. ”

Ancak Hayes, kripto paranın “sermaye artırmanın ve dünya çapında değer yaratmanın yeni bir yolu olabileceğini” iyimser bir şekilde ekledi.

BitMEX’in CEO’su da ticaretin geleceği üzerinde yoğunlaştı ve 7/24 ticaretin – kriptoda olduğu gibi – geleneksel saatlerin yerini alacağını söyledi:

“Bence tüm farklı varlık türlerinin 7/24 ticareti geleceğe dönüşecek bir şeydir ve bu, bildiğimiz FX, sabit gelir ve hisse senetleri ile tanıdık olduğumuz diğer pazarlara akacaktır.”

Kasım ayının başlarında, Hayes, bu yılın kripto kışının, 2014 ve 2015 yıllarındaki “nükleer ayı piyasası” nın “önceki deneyimini” gerekçe göstererek 18 ay kadar sürebileceğini tahmin etti.

Bir Cevap Yazın