Bitcoin ve Altcoinler Düşüş Sinyali Veriyor

Üç gün içinde Kripto Para piyasaları önemli bir değer kaybetti. Yaklaşık 1900’ün üzerinde tüm dijital para birimi ekonomisi o zamandan bu yana kadar 35 milyar dolar kaybetti. 24 saat içinde kripto paraların büyük bir çoğunluğu düşüşe devam ediyor.

Kripto Para Piyasaları Önemli Ölçüde Düşüşe Geçti

Kripto para taraftarlarının, işlerin daha iyi hale geldiğini düşündükleri anda, kripto paralar bir anda, 5 Eylül sabahı düşüşe geçti. Örneğin, Bitcoin (BTC) değerleri, 7.400 dolardan sabah 5’de düşüşe başladı, saat 5.30’a kadar 6.900 dolara, Daha sonra BTC fiyatları, saat 11:00 civarında 6.250 dolar seviyesine kadar bir düşüş kaydetti, ancak değerler daha sonra 6.400-6.500 dolar seviyesine yükseldi.

Bitcoin Değer Grafiği

Bitcoin Cash (BCH) piyasalarında 5 Eylül’de, 12’den 5’e kadar, BCH fiyatları, 630 dolar seviyelerinde seyretti, ancak sabah 7’de 560 dolara indi. Bunu takiben, BCH fiyatları 500 doların altına düştü ve düşüşünü sürdürdü. Şu an itibariyle 503 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Cash Değer Grafiği

Üst kripto paraları da benzer bir yol izledi ve çoğu sadece bir günde yüzde 8-14 arasında değer kaybetti. Bazı kripto para piyasaları son yedi gün içinde yüzde 20 gibi bir seviyede değer kaybetti. Bitfinex, dün sabah erken saatlerde 60.000 ETH gibi ciddi bir rakamda satış gerçekleştirdi. Yarım saat sonra 70.000 ETH gibi bir satış daha gerçekleştirildi. Bu düşüş ETH’nin fiyatını %20 seviyesinde düşürdü, şu an 220 dolar seviyesinde seyrediyor. Kimse dün olanlardan tam olarak emin değil. Bazı şüpheciler, Goldman Sachs’ın kripto para ticaret masasını iptal etme kararını suçladı.

Bitcoin Cash (BCH) Piyasa Hareketleri

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, Bitcoin Cash’in fiyatı BCH başına 503 dolardan işlem görüyor ve piyasalar aşırı bir satıştan sonra bir miktar satın alma işlemi görüyor. BCH piyasaları son 24 saatte %8,6 düştü. Piyasa değeri şu an 8.8 milyar dolar olan Bitcoin Cash’in günlük 528 milyon dolar gibi bir hacmi var. En çok Bitcoin Cash değişimi yapan borsalar Lbank, Okex, Coinex, Binance ve Bitforex’dir. Bugün, Bitcoin Cash için işlem gören en büyük döviz çifti, BCH pazar payının yüzde 43’üne sahip olan tether’tir (USDT). Bunu BTC (% 27.5), USD (% 13,1), ETH (% 9) ve QC (% 2.2) izlemektedir. Bitcoin Cash bugün ticaret hacmi ile Litecoin (LTC) ve Eos’un ardından en büyük beşinci kripto para birimidir.

 

Geleneksel döviz piyasaları, özellikle de dolar, çok çeşitli ülkenin para birimleri karşısında çok fazla değerlendi. Dahası, kıymetli metaller ve petrol piyasaları gibi çoğu ürün son 30 gün içinde inanılmaz bir düşüş gösterdi. Ancak son 24 saatte doların değerini arttırması ile beraber, altın ve kripto para piyasaları kısa vadede yeniden toparlandı.

Kripto para değerlerinin bu ani düşüşü karşısında sizin düşünceleriniz nelerdir?

Siz de düşüncelerinizi aşağıda yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirisiniz.

Bir Cevap Yazın