Bitcoin Piyasadan Yatırımcı Çekiyor

bitcoin-piyasadan-yatirimci-cekiyor

Kripto para piyasasının makroekonomide bulunan parayı çekiyor.

Geleneksel finans sisteminde bulunan paranın büyük bir kısmının kripto para piyasasına aktığına dair bir yorum geldi.

Real Vision CEO’su ve kurucu ortağı Raoul Pal, kripto para teknolojisinin geleneksel finansı değiştirmesinin yanı sıra geleneksel finansın elinde olan parayı da artık çekmeye başladığını belirtti.

Pal ayrıca makroekonomi ile kripto para piyasasının ayrı düşünelemeyeceğini de belirti. Makroekonomi de önemli konumda olan kişilerin bu yeni finans sistemiz adapte olmaları gerekliliğini vurguladı.

“[Kripto paraların] ne yönde ilerleyeceklerini hep biliyordum. Bitcoin ve makroekonomi bir noktada buluşacak ve bu yıl gerçekleşecek. Bunda sürpriz yok. Real Vision olarak tamamen kripto odaklı Real Vision Crypto oluşumuna geçiyoruz. Çünkü makro, kripto para ile hızlanmak zorunda…”

Röportajında Pal, makroekonomi dünyasının kripto para teknolojisini anlamaları gerektiğini söyledi. 

Kripto para teknolojisini çözmek için “rekor hızda öğrenmek zorunda olduklarını” belirten CEO, “bu iki unsur artık birbirinden iki ayrı dünya değil, ikisi de artık aynı şey”

Pal sözlerine şöyle devam etti;

“Merkez bankası dijital para birimleri ve davranış ekonomisi hakkında konuşurken, teşvik sistemlerinden, para politikasından, maliye politikasından bahsediyor, [bu durumun] Bitcoin fiyatını nasıl etkilediğini değerlendiriyoruz. Çünkü artık hepimiz aynı zemindeyiz. İşte o yıl, bu yıl. Yazılım dünyayı yiyorsa, bu yazılım da parayı yiyor. […] Demek istediğim, tüm finansal sistem, bir grup mühendisin, ‘Daha iyi bir para sistemi kurabiliriz’ demesi üzerine başladı. Ve başardılar. Üstelik daha yolculuğa bile başlamadık. Tüm gün ne olacağı hakkında varsayımlarda bulunabiliriz, ancak gerçekte bir fikrimiz yok.”

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın