Bitcoin Nasıl Kullanılır?

Bitcoin-Nasil-Kullanilir-btc

Bitcoin (BTC) kripto para birimleri (cryptocurrency) arasında ilk olma özelliği taşımaktadır. İlk çıkışında amaç kişilerin varlıklarını banka veya devletlerin tahakkümünden kurtararak kendilerinin saklayabilmesine ve başkalarına transfer edebilmesidir.

Bitcoin’in fiyatının 2017’de ani yükselişi Bitcoin’i bir yatırım ve al-sat ile kazanç olarak gören kullanıcı sayısında da artış oldu.

Bitcoin bir para birimidir ve para birimleri ile yapılacak bir çok alanda kullanılmaktadır.

Bitcoin Kullanım Alanları

  • Sahip olduğunuz Bitcoin bakiyenizi düşük fee ücretleri ile başka bir Bitcoin cüzdanına kısa bir süre de transfer edebilirsiniz. Uluslararası para transferlerinin çok uzun sürmesi ve çok masraflı olması göz önüne alındığında Bitcoin ile para göndermek çok cazip seçenek olmaktadır.
  • Bitcoin bakiyeniz ile internet üzerinde bir çok siteden alış veriş yapabilirsiniz. Yazılım programlarından kitaplara, arabadan evlere kadar bir çok mal internet üzerinden Bitcoin ödemesi ile satılmaktadır.
  • Bitcoin fiyatının ani yükselişinden ve arz miktarının sınırlı olmasından dolayı gelecekte Bitcoin fiyatının yükseleceği düşünülmektedir. Bu nedenle bir çok kullanıcı Bitcoin bakiyeleri yatırım amaçlı tutmaktadır. Bu eyleme kripto para alanında Hodl denmektedir.
  • Bitcoin’in en çok kullanıldığı alanlardan birisi al-sat yaparak kazanç sağlamadır. Bu işlem kripto para borsalarında yapılmaktadır. Genel mantık fiyatın düştüğü zamanlarda alış yaparak yükseldiğinde satış yapmaktır. Bu işlemi Bitlo gibi borsalarda yapabilirsiniz. Bu işleme iki farklı borsa üzerinden arbitraj olarak da yapılabilmektedir.

Bitcoin bir çok kullanıcısı ve teknolojisi ile ilerleyen günlerde daha farklı alanlarda kullanımı artacaktır.

Bir Cevap Yazın