Bitcoin Kaç Türk Lirası?

Bitcoin-Kac-Turk-Lirasi-btc-tl-kripto-para-cryptocurrenc

Bitcoin (BTC) fiyatı reel para birimi karşısında arz-talep dengesine göre belirlenmektedir. Bitcoin kullanıcılarının alımaları arttığında fiyatı artar, satış yapmaya başladıklarında fiyatı düşer.

Bitcoin (BTC) reel para birimlerinden, genel olarak piyasaya hakim olan dolar ile verilir. Türk yatırımcılarının Bitcoin piyasasında çok olması nedeniyle bir çok uluslararası borsa ve kripto para (cryptocurrency) fiyatı veren siteler Türk Lirası karşılığınıda vermeye başlamıştır.

Bitcoin (BTC) alış ve satış işlemlerini Türkiye merkezli borsalarda yapan yatırımcıların Bitcoin’in (BTC) Türk borsalarındaki fiyatları baz almaları gerekmektedir.

Belirli bir merkezden fiyat düzenlemesi yapılmaması uluslararası fiyatlar ile Türkiye borsalarının arasındaki fiyatlarda farka neden olmaktadır.

Bitcoin (BTC) Kaç Türk Lirası?

Bitcoin fiyatında ki anlık artış ve düşülerden dolayı fiyatının sürekli kontrol edilmesi gerekmektedir. Bitcoin’in (BTC) Türk Lirası karşılığını güncel olarak borsalardan takip etmek gerekir.

Sürekli fiyat takibi yapmak istemeyen yatırımcılar borsalarda bulunan “Gelişmiş Alış-Satış” bölümünü kullanarak alış ve satış için emir girebilirler. Girdiklerin emrin değerine ulaştığında işlemleri otomatik olarak gerçekleşecektir.

Bitcoin (BTC) Türk Lirası Güncel Değeri Nedir?

Bitcoin (BTC) güncel değerini bitlo.com gibi Türkiye merkezli borsalardan takip edebilirsiniz. Geçmişe dönük değerleri için “Bitcoin Fiyatı” başlıklı grafikli yazımızdan takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın