Bitcoin İşlem Hacminde %500 Artış!

Bitcoin-islem-Hacminde-500-Artis

Bitcoin işlem değerlerindeki artış %500’ü buldu. İşlem değerlerinin ortalama 25 bin doları bulduğu son 4 aylık değer Ekim ayında %500 seviyelerine gelerek 151 bin dolar oldu. Ciddi artış gösteren Bitcoin işlem değeri Bitcoin’in mevcut piyasa değerine olumlu sinyaller vermeye başladı.

BitInfoCharts’ın analizlerinde gördüğü 105 bin dolarlık ortalama işlem değeri son 48 saatte de ciddi artış göstererek 50 bin dolar kadar daha arttı. Bitcoin’deki alım ve satım hakimiyetinin ulaştığı bu seviyeler 2017 yılından beri ulaştığı en yüksek seviye olarak belirlendi.

Ethereum’da bulunan 793 dolarlık ortalama işlem değeri Bitcoin’in yanında neredeyse yok denecek kadar az. 151 bin dolarlık işlem değeri Ethereum’daki ortalama işlem değerinin neredeyse 190 katı. Bitcoin’in ne kadar büyük bir yatırım aracı olduğunu ve Bitcoin piyasasında çok büyük kurumsal yatırımcıların var olduğunu buradan anlamak mümkün.

Ağustos ayında yaşanan DeFi patlaması sonucunda Ethereum ortalama işlem sayısında %30 luk bir artış görüldü. Artış son iki yılın en yüksek seviyesi olan 1.29 milyona ulaştı. Aynı dönemde Bitcoin’de yaşanan %15 lik bir artış gözlenlenmişti.

Aynı zamanda aktif Bitcoin adres sayıları artış göstermeye devam ediyor. Son 4 ayda aktif Bitcoin adres sayıları 650 ile 970 bin arasında değişkenlik gösterdi.

Not: Bu yazıda yatırım tavsiyesi verilmemiştir ve beklentiler Paranfil’in görüşleri değildir.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın