Bitcoin Fiyatındaki Durgunluk Yatırımcıyı AltCoinlere Sürükledi

Bitcoin-Fiyatindaki-Durgunluk-Yatirimciyi-Alternatif-Arayisina-Surukledi

Bitcoin fiyatında yaklaşık 1 aydır süren 11.000 doları aşamama durumu bir çok yatırımcının Bitcoin’den vazgeçmesine neden oluyor. Küçük fiyat değişimlerinin devam ettiği Bitcoinde özellikle trade yapan kullanıcılar için çok tercih edilmemeye başladı.

9800 dolar seviyelerine kadar inmiş ve 11400 doları görmüş olmasına rağmen ciddi kar satışları piyasanın tekrar yükselmesini engellemeye devam etti.

Kripto para piyasasının hem hacim hem tarihsel serüveni ile ciddi bir dominasyonu olan Bitcoin, artık özellikle Türk traderlarında dolar ve altın al-sat vergilendirilmesi sonrasında ciddi tercih nedeni olmasına karşın uzun süredir kripto para trade eden kullanıcılar için artık cazibesini yitirmek üzere.

De-Fi projelerinin ivme kazanması ve bu projelerin kripto para birimlerinin değerlenmesi kripto para trade edenleri kendine çekmeye başladı.

UniSwap’ın bu konuda yaptığı atılım, Synthetix, Chainlink, Bancor ve Compound gibi kripto paraların değerlenmesi, özellikle kısa vadeli al-sat yapan yatırımcılar için makul seçenekler olmaya başladı.

Kripto para piyasaları için geçerli olan Bitcoin yükselişi sonrasında altcoin yükselişi gelir düşüncesi devam etmektedir. Altcoin ve De-Fi proje koinleri için de Bitcoin beklenmektedir.

Bitcoin hala % 57 piyasa hakimiyeti ile en yüksek hacimli ve geleneksel yatırımcının umudu olarak varlığını sürdümektedir.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın