Bitcoin Fiyatı Olumsuz Haberlerden Neden Etkilenmiyor?

Bitcoin-Fiyati-Olumsuz-Haberlerden-Neden-Etkilenmiyor-

Bitcoin, büyük şirketlerin alımları nedeniyle fiyat tabanını sağlamlaştırmış olabilir.

BitMEX son zamanlarda büyük bir ABD yasal bir çok sorunla karşı karşıya kaldı ve KuCoin birkaç günlük bir süre içinde önemli bir saldırıya uğradı. Tüm bu olumsuz haberlere karşın neden Bitcoin fiyatı olumsuz bir şekilde etkilenmedi? Bitcoin yatırım uygulaması Amber’in CEO’su Aleks Svetski, Bitcoin (BTC) satın alan büyük oyuncular da dahil olmak üzere bir dizi faktörle ilgisi olduğunu söyledi.

Varlığın madeni para arzı ve madencilik ödeme yarılanmalarına atıfta bulunarak, “Bitcoin’in fiyatı, katı, değişmez bir arz ve azalan programa karşı küresel talebin bir fonksiyonudur” dedi.

“Daha fazla insan, özellikle de büyük ölçekli kuruluşlar bazılarını satın almaya çalıştıkça, bu sadece bir fiyat tabanı oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda yükselen fiyat baskısını artırmaya devam ediyor,” diye açıkladı ve ekledi, “bu yeni oyuncuların hepsi Bitcoin OFF borsalarını elinde tutuyor, ve bu nedenle piyasada satılamaz. “

2020 boyunca, bir dizi büyük oyuncu, MicroStrategy, Paul Tudor Jones ve Square dahil olmak üzere ciddi miktar Bitcoin alımlarını duyurdu.

Yükseliş eyleminin aksine, kripto para borsası KuCoin, toplamda 100 milyon dolardan fazla hırsızlıktan muzdaripti. Birkaç gün sonra, ABD hükümet yetkilileri yasal işlemle büyük kripto türevleri borsası BitMEX’e baskın yaptı ve yöneticilerinden birini tutukladı.

Ancak bu olayların hiçbiri Bitcoin’in düşüş trendine girmesine neden olmadı. Bitcoin, KuCoin haberlerine önemli ölçüde düşmedi ve BitMEX haberlerinde yalnızca birkaç yüz dolar düştü – önemli bir haber olayına nispeten küçük bir tepki. Aksine, birkaç gün boyunca yatay fiyat hareketinden sonra, varlık konsolidasyon seviyelerinden yukarı doğru yolculuğuna başladı. Svetski ekledi:

“Bu, olağanüstü bir çalışma için ayarlanıyor ve hiçbir takas saldırısı, teşvik gecikmesi veya durum politikası bunu engelleyemez.”

Not: Bu yazıda yatırım tavsiyesi verilmemiştir ve beklentiler Paranfil’in görüşleri değildir.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın