Bitcoin Cash Halving Nedir?

Bitcoin-cash-halving-Nedir-bch

Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin blockchaininden 2017 yılında yapılan fork işlemi ortaya çıkmış bir kripto para birimidir. Bitcoin blockchain ağında bulunan blokların 1 MB ile sınırlandırılması işlemlerin yavaşlamasına neden olmaktaydı, geliştiricilerin bir kısmı işlemlerin hızlandırılması için 8 MB boyutuna çıkarmışlardır.

Bitcoin Cash kripto para birimi Bitcoin kripto para biriminde olduğu gibi madencilik ile üretilen bir kripto para birimidir. Madencilik ile üretilen kripto para birimlerinin genelinde (enflasyonu engellemek adına) üretilecek adet miktarı bellidir.

Bitcoin Cash toplamda 21.000.000 BCH üretilecektir. Üretim adedinin belli olması ve işlemlerin blockchain ağını oluşturan madencilerin işlemlerinde devam etmesi ve üretimin kısa sürede tamamlanmaması için belirli aralıklarla Halving işlemi yapılmaktadır.

Halving işlemi blockchain ağında madencilerin blok kazandığı ödül miktarının yarılanması işlemidir.

Bitcoin Cash Halving Tarihçesi

Bitcoin Cash (BCH) Bitcoin blockchaininden ayrılması sonrası, Bitcoin’de daha önce yapılan Halving işlemlerinde dolayı, blok başına verdiği ödül miktarı 12,5 BCH olarak devam etmiştir.

Bitcoin Cash Halving Ne Zaman?

Bitcoin Cash kripto para biriminde yakın zamanda yapılacak olan, madencilik ödül miktarının düşürülmesi yani Halving işlemi 7 Nisan 2020 tarihinde gerçekleştirilecektir. Halving sonrası blok başına verilen ödül 6,25 BCH olacaktır.

Bitcoin Cash Halving’in Bitcoin Cash Fiyatına Etkisi Ne olur?

Halving işlemleri genel olarak yapılan kripto para biriminin fiyatına olumlu olarak yansımıştır. Yapılacak Bitcoin Cash Halving için de, fiyatı olumlu yönde etkileceği en güçlü tahminler arasındadır.

Bir Cevap Yazın