Bill Clinton: “Blok Zincirin Permütasyonları ve Olanakları Şaşırtıcı Derecede Harika ” Açıklamasında Bulundu

Eski Amerika Başkanı Bill Clinton, Ripple’in 1 Ekim’de San Francisco’daki yıllık Swell konferansında “blok zincir (blockchain) teknolojisinin permütasyonları ve olanaklarının şaşırtıcı derecede büyük olduğunu” söyledi.

Etkinliğin açılış konuşmasının ardından Clinton, 1996-2001 yıllarında ekonomi danışmanı olan Gene Sperling ile dış politika ve kültürel konulardan blok zincirleme ve kripto para birimi yatırım ve bankacılık konularını ele aldı. Clinton konuşmasında: “Bütün bu blockchain anlaşması, yalnızca ulusal sınırlar ve gelir gruplarında uygulanabilir olduğu için büyük bir potansiyel taşımaktadır. Permütasyonlar ve olanaklar şaşırtıcı derecede büyüktür.”

Clinton, blok zincir (blockchain) gibi yıkıcı teknolojilerin potansiyelini kabul ederken, eski başkan ekonomik ve sosyal politikanın “toplam oyunun olumlu olarak daha iyi işlediğini” belirtti. Clinton, Amerika’nın ve Avrupa’nın şu andaki kutuplaşmış siyasi kültürleri içindeki yeni teknolojik gelişmeleri somutlaştırdı: “Bütün bunları olumsuz kimlik politikaları ve ekonomik ve sosyal politikalar ile mahvedebiliriz. Bunu düşünün. ”

Clinton, risk sermayesi ve teknoloji girişimcisi Matthew Roszak’ın eski başkana Washington’daki bir konferansta 2016 yılında ilk Bitcoin (BTC) ödülünü verdiğini de belirtti. Özellikle, eski başkanın eşi Hillary Clinton, başkanlık kampanyasında Bitcoin (BTC) bağışlarını kabul etmemeyi tercih etmişti.

Amerikalı yasa yapıcılarının kripto para birimleriyle ilgili daha fazla açıklık getirilmesi gerektiği için, kripto para birimleri ile politikacılar birbirine yaklaştı. Geçtiğimiz hafta Amerika Kongresi’nden bir grup milletvekili, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’a, SEC’in kripto parayı, planladıkları düzenleme konusunda rehberlik etmesini istedikleri bir mektup gönderdiler. Kongre üyeleri ayrıca kripto paraların teklifleri ve satışları ile ilgili belirsizlik konusundaki endişelerini dile getirdiler.

Temmuz ayında, kripto değişim borsası Coinbase, kripto dostu kampanyalar için bağış toplayabilmesi için kendi siyasi eylem komitesini (PAC) oluşturdu. Eylül ayının sonlarında, Amerika merkezli bir blok zincir ve kripto para şirketleri, Washington’daki blok zincir (blockchain) endüstrisini temsil eden “ilk” lobicilik grubu olan Blockchain Association’ı kurduklarını duyurmuştu.

Bir Cevap Yazın