Bermuda Maliye Bakanlığı, Ledger ICO’yu Hızlandırdı

Bermuda-Maliye-Bakanligi-Ledger-ICO-Hizlandirdi-kripto-para-cryptocurrency-blok-zincir-blockchain-ilk-para-teklifi

Bermuda Maliye Bakanlığı, 10 Nisan’da yayınlanan bir basın açıklamasına göre, ticaret şirketi Velocity Ledger Holdings Limited’in (VLHL) ilk madeni para teklifini (ICO) onayladı.

VLHL’nin alt kuruluşu VL Financial, faaliyet göstermek üzere ilgili lisansları almak için Bermuda Para Otoritesi (BMA) ile başvuru sürecinde. BMA tarafından onaylandığı takdirde, şirket Bermuda’da bir dijital varlık değişimi yapacak. Sürüm, şirketin VL teknoloji platformlarını ve hizmetlerini lisanslamak için ödeme yapmak için VL belirteçlerini kullanabileceğini belirtiyor.

Gelişime ilişkin yorum yapan VLHL CEO’su Shawn Sloves, Bermuda, piyasa katılımcılarına düzenleyici kesinlik sağlayan dijital varlıklar için pragmatik, kısıtlayıcı olmayan çerçeveler benimsemiştir” dedi.

Bermuda Başbakanı David Burt, Kraliyet Gazetesi’neGeleneksel bir finans endüstrisi soyağacı var ve kurumsal finans piyasası için çözümler üretiyorlar. Onların platformu, fintech ve Bermuda’nın sunduğu imkanların potansiyelini gösterecek.”

Geçtiğimiz Aralık ayında, BMA, düzenleyicinin Bermuda’daki kripto gözaltı hizmetleri konusundaki duruşunu netleştirmek ve müşterilerin varlıklarını korumak için “Dijital Varlık Saklama Kanunu” başlıklı bir taslak düzenleme yayınladı. Kripto gözaltı müşterileri için yüksek düzeyde koruma sağlamayı amaçlayan BMA, bir Dijital Varlık İşletmesinin “müşterilere ait herhangi bir varlığın kendi varlıklarından ayrı tutulmasını” sağlaması gerektiğini önerdi.

Ada ulusunun kripto para (cryptocurrency) ve blok zinciri (blockchain) işlerine ilişkin yeni düzenleyici rejimi altındaki bir ICO’ya ilk sertifika geçen yılın Ekim ayında Bermuda hükümeti tarafından verildi. Başbakan Burt, ICO’lara ilişkin yeni düzenlemeleri geçen Temmuz ayında ülkenin Parlamentosu’nun alt meclisine tanıttı. Kurallar, ICO ihraççılarının ICO ile ilgili tüm kişiler” hakkında ayrıntılı bilgi vermesini gerektirir.

Bir Cevap Yazın