Baskın Sonrası BitMEX’ten Açıklama Geldi

Baskin-Sonrasi-BitMEX-Aciklama-Geldi

Amerika’nın önemli kripto para borsalarından Bitmex’e dün yapılan polis baskını ve CTO’sunun gözaltına alınması ile ilgili Bitmex’den adını belirtmeyen bir yetkiliden açıklama geldi.

BitMEX kripto para borsasına yapılan şikayette ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ve Adalet Bakanlığınca ortak yürütülen davada, kayıt dışı işlemler yapmak ve kara para aklama suçlamaları yer almaktadır.

Adalet Bakanlığı, Arthur Hayes ile kurucu ortaklar Samuel Reed ve Ben Delo’nun, iş geliştirme müdürü Greg Dwyer’ı Banka Gizlilik Yasası’na uymamak ile suçladı. Ayrıca Reed’in bugün Massachusetts’te tutuklandığını bildirildi.

BitMEX Yetkilisinden Açıklama

İsmi paylaşılmayan bir BitMEX yetkilisinin The Block’a yaptığı açıklamada, “Amerikan hükümetinin suçlamalarına karşı güçlü bir biçimde savunma yapmayı amaçlıyoruz. Bir startup olarak ilk günlerimizden bu yana her zaman yürürlükteki ABD yasalarına uymaya çalıştık.” dedi.

BitMEX’ten Önemli Hamle

BitMEX suçlamalar karşısınıda, kendilerinin ve platformun güvenirliğini kanıtlama amacıyla belli saatlerde yapılmasına müsaade edilen kripto para çekme işlemlerinden sınırları kaldırdı.

Not: Bu yazıda yatırım tavsiyesi verilmemiştir ve beklentiler Paranfil’in görüşleri değildir.

Kripto paralar ile ilgili son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz. https://t.me/paranfil

Bir Cevap Yazın