Bank of America, Nakit Taşıma’yı Hedefleyen Yeni Blok Zincir (blockchain) Patentini Açıkladı

Blockchain-Bank-Of-America-Boa-Nakit-Tasimayi-Hedefleyen-Yeni-Blok-Zincir-blockchain-Patentini-Acikladi-kripto-para-cryptocurrency

Bank of America (BoA), nakit işlemeyi iyileştirmek için blok zincir (blockchain) teknolojisini kullanan bir sistemin patentini almak istediğini belirtti.

İlk olarak Haziran 2017’de sunulan patent, “veri taşıyan kayıtlarla kontrol edilen bankacılık sistemlerine” atıfta bulunmaktadır.

“Açıklamanın özellikleri, dinamik ve uyarlanabilir işletim fonksiyonları sağlamak için nakit çekme cihazlarının dağıtılması, yapılandırılması ve kullanılması ile ilgilidir” diye özetlenmektedir.

BoA, bankaların büyük operasyonlarındaki nakit taşıma görevlerinde iletişim güçlüğü yaşamaya devam ettiğini ve blok zincirlemenin bunları kolaylaştırmaya yardımcı olacağını öne sürüyor.

Patent dokümanı, “Nakit çekme cihazları, nakit çekme ve yatırma işlemlerini kolaylaştırmak gibi çeşitli işlevler sağlamak için işletme merkezlerinde ve diğer yerlerde kullanılabilir” diye devam ediyor.

“Ancak, birçok durumda, bu tür nakit taşıma cihazlarını, bankacılık işlemlerini ve diğer işlemleri destekleyen teknik altyapıya entegre etmek ve aynı zamanda nakit işleme cihazlarının ve çeşitli ilgili bilgisayar sistemlerinin verimli ve etkili teknik işlemlerini optimize etmek zor olabilir.”

BoA, son iki yıl boyunca blok zinciri (blockchain) alanında fikri mülkiyeti kapma çabalarını artırmaya çalıştı.

Kasım ayında, bankanın, en yakın dönemde kullanmaya devam edip etmeyeceği konusundaki meraktan dolayı, 50’den fazla blok zincir (blockchain) patent başvurusu yapıldığı ortaya çıktı.

Blok zincir (blockchain) konusunda istekli olmakla birlikte, BoA, kripto para birimi cinsinden yüksek riskli bir duruşu benimsemiş ve bu yılın başlarında müşterilerin ilişkili reel para ile satın alımlarını yasaklayan birkaç kurumdan biri haline gelmiştir.

Bir Cevap Yazın