Avustralya Şirket Kripto Paralar (Cryptocurrency) Tarafından Desteklenen Kredi Hizmetine Başladı

australia-cryptocurrency-blockchain-Avustralya-sirket-Kripto-Paralar-Tarafindan-Desteklenen-Kredi-Hizmetine-Basladi

Melbourne merkezli bir şirket kripto para destekli krediler sunuyor. Helio, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) tarafından verilen bir Avustralya Kredi Lisansı (ACL) altında çalışmaktadır. Şu anki ayı piyasasında, kripto para (cryptocurrency) sahipleri reel para borç alabilir ve dijital paralarını daha iyi zamanlar için tutabilirler.

Reel Paralara Teminat Olarak Kripto Para (Cryptocurrency)

Helio Lending, teminat olarak dört ana kripto parayı kabul etmektedir. Platform şu anda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP) desteklemektedir. Teminat değerine bağlı olarak 48 aya kadar ve yüzde 17 ila 24 arasında bir APR ile krediler sunmaktadır.

Müşteriler yüzde 30, yüzde 40 ve yüzde 50 kredi-değer (LTV) oranı arasında seçim yapabilir. Örneğin, yüzde 30’luk bir LTV’ye sahip 10,000 Avustralya doları cinsinden kredi, borçlunun teminat olarak 7.19 BTC’yi talep etmesini gerektirecektir. Bu durumda, APR yüzde 17 olacak ve aylık 350 Avustralya dolarına (yaklaşık 250 ABD doları) denk gelmektedir.

Helio’nun web sitesinde farklı kredi konfigürasyonları üretebilen bir hesap makinesi var. Borç alınabilecek asgari tutar 1.000 Avustralya doları olarak belirlendi. Başvuru süreci geçerli bir e-posta adresi sağlayarak başlar. Kayıt işlemini tamamlamak için, başvuru sahipleri platform tarafından gönderilen onay bağlantısını takip etmelidir.

Kredi Lisansı Güvende

Helio’nun kurucusu John O’Shea’ya göre, şirketi Avustralya’da kripto destekli krediler sunan ilk lisanslı kuruluştur. Ülkedeki dijital varlıklar için büyük bir pazar olduğuna inanıyor. Bazı tahminler Avustralyalıların günde 2.8 milyon dolar değerinde kripto para birimi işlemlerini gerçekleştirdiğini gösteriyor.

Businessbuyinvest.com’a konuşan O’Shea, şu anda büyüyen pazarları desteklemeyi ya da kripto varlıklara borç vermeyi kabul eden ya da destekleyebilecek yeterli hizmet sağlayıcı ve şirket olmadığını belirtmiştir. Bu yüzden “çok aranan, ancak bu kadar az hizmet alan bir şeyden yararlanmak” için bir fırsat görüyor. Girişimci şöyle açıkladı:

Kripto para birimi varlık destekli kredilendirme yoluyla hem bireylere hem de şirketlere finansman sağlıyoruz. Bu, Bitcoin, Ethereum, Litecoin veya Ripple sahibi müşterilerinin varlıklarını kredi finansmanı için teminat olarak kullanabilecekleri anlamına geliyor.”

Geleneksel kredi kuruluşlarından farklı olarak, Helio müşterileri tarafından güvenli bir teminat cüzdanına aktarılan dijital varlıklara güvenebilir. Bir temerrüt halinde, şirket zararları karşılamak için paraları satabilir. Aynı zamanda, Helio’nun müşterileri, ACL ve ASIC yasa ve yönetmeliklerinin sağladığı korumadan yararlanabilir.

Bir Cevap Yazın