Avukat, Nevada Çölü’nde Kripto Kenti Yapmak İçin 300 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Blockchains LLC’nin sahibi ve CEO’su tüketici koruma avukatı Jeffrey Berns, bu yılın başlarında 170 milyon dolar karşılığında Kuzey Nevada’da 67.000 dönüm arazi aldı. Perşembe günü, çölde bir kripto şehri kurma planlarını ortaya koydu ve bunu gerçeğe dönüştürmek için 300 milyon dolar yatırdığını belirtti.

Sandbox City’e Hoş Geldiniz

Hukuk kariyeri boyunca büyük finansal hizmet şirketlerine karşı ağırlıklı olarak aksiyon davalarına odaklanan Berns, 2015 yılında Ethereum’a yatırım yaparak bir servet kazandı. Şimdi Sandbox’ı kurarak kripto topluluğuna geri vermek ve dünya üzerindeki izini bırakmak istiyor.

Blockchains LLC'nin sahibi ve CEO'su tüketici koruma avukatı Jeffrey Berns
Blockchains LLC’nin sahibi ve CEO’su tüketici koruma avukatı Jeffrey Berns

Genişleyen kompleks, tüm etkileşimleri güçlendiren merkezi olmayan bir blok zinicir (blockchain) altyapısı ile akıllı bir şehir işletmek için bir model olacak. Blok zincir (blockchain) teknolojisini yapay zeka (AI), 3D baskı ve nanoteknoloji ile birleştiren girişimler için yüksek teknoloji ürünü bir bilim parkına ev sahipliği yapacak. Planlanan şehir, ticaret için mağazaların yanı sıra binlerce insanın yaşayabileceği konutları da içerecek. Alan ayrıca bir e-sports arena ile müzik, film ve oyun oluşturmak için bir stüdyoya ev sahipliği yapacak.

Dost Banka ve Nükleer Sığınaklar

Geliştiricilere toplanacak bir yer vermenin yanı sıra yatırımcılara cazip bir vergi konumu sunan Blockchains LLC‘nin sektör için birkaç teklifi daha var.

CEO’nun lansman konuşmasına göre, güvenli fiziksel dijital varlık depolaması sunmak için Amerika Birleşik Devletleri’nin farklı bölgelerinde iki askeri sığınak satın aldı. ABD dışında depolamak için, şirket İsviçre’de bir ve bir de İsveç’te bir granit dağı altında bir “kale” satın aldı.

Berns ayrıca, kripto para ekosistemi için en uygun değer bankası çözümünü yapmayı vaat ettiği bir banka satın aldığını da söyledi. O, kendi hesabını, tüm müşteri verilerini devretmek için IRS talebine karşı mahkemede savaşmak için bir Coinbase müşterisi olarak kendi bankalarını bloke ettikten sonra kendi kartlarını bloke ettiğinde, bu hareketi almaya karar verdiğini açıkladı.

Şirket ayrıca Nevada’nın elektrik kamu kuruluşu olan NV Energy’nin, blok zincir (blockchain) teknolojisiyle desteklenen enerji projeleri üzerinde birlikte çalışmayı kabul ettiği bir Mutabakat Zaptı imzaladı.

Bir Cevap Yazın