American Express Nedir?

American Express, Amerika menşeili bir kredi kartı hizmetidir. Amex kısaltmasıyla bilinmektedir. Sosyal statü ve gelir durumuna göre yalnızca belirli kişilere verilen American Express Card müşterilerine kredi kartı hizmeti yanı sıra bir çok özel hizmet sunmaktadır.

Özellikle seyahat ve özel hizmetler için kart sahiplerine özel hizmet sağlayan asistanlar sayesinde kart sahiplerinin isteklerinin yerine getirilmesi konusunda çok kaliteli bir hizmet sağlamaktadır. Müşterilerinin restoran rezervasyonu, otel rezervasyonu, özel ulaşım seçenekleri ve özel taleplerini yerine getiren, kredi kartı olmaktan öte kişisel asistanlık hizmeti de sunan bir yapıdır. Özel müşterilerinin bir çok alanda taleplerini karşılayan American Express Card dünyada prestiji en yüksek kart olarak gösterilmektedir.

American Express Card’ın müşterilerinin gelir durumuna göre belirlediği üç sınıf kartı vardır. Bunlar; ‘American Express Card’, ‘American Express Gold Card’ ve ‘The Platinum Card’ olarak geçer.

Dünya’da 200’ün üzerinde ülkede 42.7 milyon kullanıcıya hitap eden American Express Card dağıtımı Türkiye’de Garanti Bankası tarafından yapılmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın