Alman ICO’larındaki Yatırımcılar %90 Oranında Kayıp Yaşadılar

Paratelegraph auf Deutsch 1 Ekim Pazartesi günü yayınladığı habere göre, Alman İlk Para Teklif’lerindeki (ICO) yatırımcılar sermayelerinin % 90’ına kadarını kaybettiler.

Alman iş dergisi WirtschaftsWoche, Alman girişimciler tarafından Eylül 2018’in başında gerçekleştirilen İlk Para Teklifi (ICO) ‘nin fiyatlarını karşılaştırdı. Raporda, yüzde 90’a varan oranlarda değer kaybıyla, Alman başlangıç paralarının daha da fazla kaybettiği görülüyor. 2017’nin sonlarında rekor seviyelerde keskin düşüşler yaşayan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi paralardan daha yüksek bir oran.

WirtschaftsWoche, şimdiye kadar, Almanya’da bir merkez ofisi ile sadece sekiz girişimin bir ICO’yu tamamladığını tespit etti. Diğer birçok Alman ICO, yurt dışında yasal olarak bağımsız şirketler tarafından gerçekleştirilmiştir. Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda (Frankfurter Börse) listelenen finansal grup Naga’nın parası Naga Development Association Ltd. tarafından satın alındı ve Belize’de yayınlandı.

Çok sayıda Alman kripto para yayıncısı arasında sadece Neufund finansmanı platformu ve Wysker alışveriş aracı tokenlerinin değerini sabit tutmayı başardı. Frankfurt finansal kuruluşlarının Savedroid ve Iconiq Laboratuvarı gibi diğer beş proje, sırasıyla yüzde 40 ile 92 arasında değer kaybetti.

Geçtiğimiz yaz, bilişim endüstrisi derneği Bitkom, Alman BT şirketlerinin, sermayeyi artırmak için bir ICO üzerinden klasik bir İlk Halka Arzını (IPO) tercih etmeye devam ettiklerini bildirdi. 302 BT ve internet girişimlerinin bir anketinde, ankete katılanların yüzde 22’si halka açmayı planladıklarını bildirirken, sadece yüzde üçü bir bağış teklifi ile fon toplamak istediklerini belirtti.

Bir Cevap Yazın