Aeternity Blok Zincir (Blockchain) Uruguay’da Esrarın İzlenmesi İçin Kullanılacak

Aeternity-Blok-Zincir-Blockchain-Uruguay--Esrarin-izlenmesi-icin-Kullanilacak-dapps-internet-of-things-nesnelerin-interneti

Merkezi olmayan uygulama (DApp) odaklı blok zinciri (blockchain) Aeternity, Montevideo merkezli tıbbi ve eğlence kenevir üreticisi Uruguay Can’ın tedarik zincirini izlemek için kullanılacak.

Aeternity, 25 Eylül’de yayınlanan bir basın bülteninde, Nesnelerin İnterneti ve DApp’leri birleştiren ortak için bir tedarik zinciri yönetim platformu oluşturduğunu duyurdu. Aeternity Americas CEO’su Pablo Coirolo şunları söyledi:

“Lider teknoloji sağlayıcıları ve esrar üreticileri, işlemcileri ve distribütörleri ile ortaklaşa iş düzeyinde bir çözüm sunan ilk kişi olmak istiyoruz. […] Aternity teknolojisi, tohumluktan tam bitki büyümesine kadar tüm kenevir üretim sürecini, tüm tedarik zinciri boyunca, düzenlemelere uyurken tüketici güvenliğini sağlayan tüm izleme süreçleri için idealdir.”

İlerici bir ülke

Uruguay, Aralık 2013’te esrar üretimi ve satışını tamamen yasallaştıran ilk ülke oldu.

Tedarik zinciri yönetim sistemi uygulamasının ilk aşaması Ekim ayında gerçekleşecek ve Ocak 2020‘de tamamlanması bekleniyor. 2021 ortası için tam uygulama yapılması planlanıyor.

Uruguay Can CEO’su Eduardo Blasina gelişme hakkında yorum yaptı:

“Ürünlerimizin kalitesini şeffaf ve doğrulanabilir bir şekilde garanti edebilecek Uruguay’da ilk firma olmaktan gurur duyuyoruz. […] Kaynağı ve esrarın üretilme şeklini takip edebilme kabiliyeti, hem esrar hem de ilaç endüstrisi, tüketicileri ve tükettikleri ürün hakkında daha güvende hissetmeleri gereken son kullanıcılar için faydalıdır.”

Aynı zamanda blok zinciri (blockchain) izleme başlangıcı TruTrace Technologies Inc., blok zinciri (blockchain) teknolojisini kullanarak esrarı izlemek için “Büyük Dört” denetim şirketi Deloitte ile ortaklık kurdu.

Bir Cevap Yazın