ABD Ohio Eyaleti, Bitcoin (BTC) İle Vergi Ödemesi İçin Hizmetini Askıya Aldı

ABD-Ohio-Eyaleti-Bitcoin-BTC-ile-Vergi-odemesi-icin-Hizmetini-Askiya-Aldi-usa-kripto-para-cryptocurrency-blok-zincir-blockchain

Ohio Sayman Üyesi Robert Sprague, işletmelerin Bitcoin (BTC) ile vergi ödemesini sağlayan OhioCrypto.com web sitesinin derhal askıya alındığını duyurdu.

2 Ekim tarihli basın açıklamasında Sprague, dahili bir incelemeye göre, Ohio’nun işletmelerin kripto para birimleri (cryptocurrency) ile vergi ödemesine izin veren web sitesini yayınlamadan önce Mevduat Kurulu’ndan onay alınması gerektiğini açıkladı.

Ayrıca, Devlet Mevduat Kurulu’ndan Başsavcı Dave Yost’tan kripto para (cryptocurrency) portalının nasıl kurulduğunun ve hizmeti sağlayan üçüncü taraf işlemci olan BitPay’in “finansal işlem cihazı” oluşturup oluşturmadığının yasallıklarını araştırması istenmiştir.

Eğer öyleyse, firma devlet hukukunda kodlanmış rekabetçi bir seçim sürecinde seçilmiş olmalıdır. Sprague dedi ki:

Ohio’yu geleceğe taşımaya devam eden yenilikçi, yeni teknolojiler ve süreçleri araştırması hayati önem taşıyor. Ancak, OhioCrypto.com gibi uygulanan yeni işlemlerin Ohio yasalarına göre yapıldığından emin olmalıyız.”

Web sitesi o zamandan beri kullanıldı ve kullanıcıları Sayman’ın ana sitesine yönlendirdi. Sprague belirtti:

Ohio Hazine Sorumlusu olarak, Ohio’nun vergi paralarının güvenilir bir şekilde idare edilmesini ve korunmasını sağlamak ve bu devletin yasalarını takip etmek benim görevim. Başsavcı tarafından resmi bir görüş bildirilinceye kadar, web sitesinin askıya alınmasının tedbirli olduğunu düşünüyorum.”

Kripto para (cryptocurrency) ile vergi ödemek çok popüler değil

Sprague, web sitesinin yayınlanmasından bu yana geçen 10 ay içinde, 10’dan az işletmenin vergi ödemesini Bitcoin’le (BTC) yaptığını açıkladı.

Program, Kasım 2018’de, önceki gazetenin Hazinedarı Josh Mandel’in iddiasıyla başlatıldı. Bu sırada gazetecilere, programın ulusal kripto para (cryptocurrency) kabulü açısından devlet için “bayrak dikildiğini” söyledi ve Bitcoin’i (BTC) meşru bir para birimi olarak gördüğünü söyledi.

Ohio blok zinciri (blockchain) devleti mi?

Ohio Eyalet Denetçiler Birliği’nin emlak satış işlemleri ve çok sayıda ilçede arazi unvanlarının taşınması açısından blok zincirin (blockchain) faydalarını araştırmak için bir çalışma grubu oluşturduğunu açıkladı. Ohio ayrıca, yerel işletmeler, hükümet, refah projeleri ve diğerleri için blok zincir (blockchain) uygulamaları geliştirmeye başlayan şirketlere, 2021 yılına kadar, blok zinciri (blockchain) girişimlerine 300 milyon $’dan daha fazla yatırım yapmayı planladı.

Bir Cevap Yazın