ABD Menkul Kıymetler Düzenleyici Veri İnceleme için Blok Zincir (Blockchain) Şirketlerini İstiyor

SEC-Cryptocurrency-Blockchain-ABD-Menkul-Kiymetler-Duzenleyici-Veri-İnceleme-icin-Blok-Zincir-sirketlerini-İstiyor-kripto-para-bitcoin-btc

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 31 Ocak’ta yayınlanan açıklamada, blok zinciri (blockchain) verileri ve analizi için kaynak arıyor.

Açıklamaya göre SEC, risk izleme ve uyumluluk uygulama faaliyetlerini desteklemek için blok zincir (blockchain) verileri sağlayabilen işletmeleri bulmaya ve komisyonu dijital varlıklar hakkında bilgilendirmeye çalışıyor. Geçen ay, ajans kripto para (cryptocurrency) birimlerinin mevcut yılın en önemli sınav öncelikleri arasında olduğunu açıkladı.

31 Ocak açıklamasına göre, ajans, en popüler blok zinciri (blockchain) defterleriyle ilgili veriler için potansiyel kaynaklara ilgi duyduğunu belirtti. Verileri sağlamaktan başka, şirketlerin de incelemede kolaylık sağlamak için verileri ayrıştırmaları gerekir.

SEC ayrıca veri çıkarma, dönüştürme ve doğrulama işlemlerine genel bakış hakkında bilgi talep ediyor. Ajans ayrıca katılımcı şirketlerden, kripto adreslerinin sahiplerinin belirlenmesi de dahil olmak üzere “mevcut verilerden içgörü elde etme kabiliyetlerini” belirtmelerini istiyor.

Belgenin, ajansın talebine cevap vermek isteyen şirketlerin yanıtlarını, 14 Şubat tarihine kadar e-posta yoluyla göndermeleri gerektiğini söylediler.

Ağustos 2018’de, ABD İlaç Enformasyon İdaresi’nin (DEA) bir ajanı, gizlilik odaklı kriptoların Bitcoin’den (BTC) daha isimsiz olmasına rağmen, ajansın hala onları izlemenin yollarını bulunduğunu belirtti. Ajan Lilita Infante şunları söyledi:

Blok zincir (blockchain) aslında insanları tanımlayabilmemiz için bize birçok araç sunuyor. Aslında onları [kripto para birimleri] kullanmaya devam etmelerini istiyorum. ”

Andreessen Horowitz‘in yönetici ortağı Scott Kupor, 2018 yılının Temmuz ayı ortalarında, blok zincirindeki (blockchain) yasadışı işlemleri takip etme yeteneğinden dolayı Bitcoin’in en iyi uygulama arkadaşı olduğunu” belirtti.

Bir Cevap Yazın