ABD Kripto Borsası, Kurumsal Yatırımcılar İçin Spot Ticaret Başlattı

Crypto-exchange-seed-CX-ABD-Kripto-Borsasi-Kurumsal-Yatirimcilar-İcin-Spot-Ticaret-Baslatti-bitcoin-btc-ethereum-eth-bitcoin-cash-bch-litecoin-ltc

Chicago merkezli, lisanslı kripto para değişim borsası Seed CX, 23 Ocak Çarşamba günü yayınlanan resmi basın açıklamasına göre, kurumsal yatırımcılar için spot alım/satım işlemlerini başlattı.

Spot işlem, derhal teslim edilmek üzere bir para biriminin, bir finansal aracın veya malın alım/satımıdır. Spot sözleşmeler, enstrüman, mal veya para biriminin fiziksel teslimatını içerebilir.

Seed CX Bitcoin (BTC) için ABD doları cinsinden spot alım satım işlemine başlarken, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) çiftleri bu ay sonra eklenecek. Ayrıca, Seed CX daha sonra 2019’da reel para birimlerinden Euro ve Japon Yeni‘ni de çıkarmayı planlıyor.

Ayrıca, şirket, Amerika Birleşik Devletleri Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından düzenlenen dijital varlık türevleri için bir piyasa sunacağını açıkladı.

Amerikalı değişim borsası reel veya dijital varlıkları yatırmak ve çekmek için sıfır ücretli bir model kullandığını iddia ediyor. Tüm dolar mevduatları, ABD bankalarında düzenlenmiş ve Federal Deposit Insurance Corporation tarafından korunmaktadır.

Seed CX’in kurucu ortağı ve CEO’su Edward Woodford, borsanın müşterilerinden çoktan olumlu geribildirim aldığını ve kurumsal yatırım çekmeyi beklediğini iddia ediyor.

Bu ayın başlarında Seed CX, kurumsal yatırımcılar için zincir içi yerleşim ile dijital varlık cüzdan çözümü başlattı. Proje, bağlı kuruluşu olan Zero Hash ile birlikte geliştirildi ve FinCEN’in 25 eyalette para göndericisi olarak çalışmak üzere düzenleyici onayına sahip olduğu bildirilen zincirleme uzlaştırma hizmetleri sağlayan bir kripto para ve reel para birimi sorumlusu olarak belirlendi.

Bir Cevap Yazın