AAVE COİN NEDİR?

aave-coin-nedir

Son zamanların en popüler finans alanlarından biri kripto para alım ve satım işlemleridir. Bu kripto paralar içinde popüler coinlerden biri de Aave token olmaktadır. Pek çok kişi Aave nedir, nasıl alınır değeri ne kadar diye merak eder olmuştur. Aave kripto para esas olarak 2017 yılında Etheruem blockchain ağının üzerinde ERC-20 üzerine tamamlanmış bir açık kaynaklı proje olmaktadır. Aave ilk olarak lend şeklinde piyasaya sürülmüştür. Bunun ardından 2020 yılında 100 lend sahibine 1 Aave verilerek token şeklini almış bulunmaktadır. Peki, Aave coin fiyat nedir? Aave coin kaç TL etmektedir?

Aave Coin Nasıl Kuruldu?

Aave kelimesi İngilizce dilinde hayalet anlamına gelen Fince bir kelimedir. Bu ismin proje için seçilmesinin amacı şeffaf ve açık bir altyapı oluşturulmak istenmesidir. Aave altcoin Ocak 2020 yılında kullanıcılar ile buluşmuştur. 28 Şubat tarihinde My Ether Wallet ve Trust Wallet entegrasyonları bitmiştir. Aave coin gelişimleri günümüzde halen devam etmektedir.

Aave Çıkış Fiyatı

Kasım 2017’de ilk Aave çıkış fiyatı 0.0162 dolar olmuştur. 2020’li yılların güncel aave coin fiyatı 527,87 dolar olmaktadır. Aave coin TL fiyatı 3.741 tl gibi bir fiyata denk düşmektedir. Buna karşın piyasa hareketliliğinden dolayı bu rakamlar sürekli olarak değişmektedir.

Aave Coin Nasıl Alınır?

Yükselen bir grafiği sahip olan Aave kripto para pek çok kişinin ilgisini çekmekte ve pek çok kişi bu kripto parayı almak istemektedir. Öncelikle Aave madenciliği yapılan bir kripto para olmamaktadır. Bu kripto paranın alımı ve satımı Bitlo gibi çeşitli platformlar üzerinden kolayca gerçekleştirilmektedir. Bunun için Bitlo coin al sat işlemlerinde üyelik oluşturmak ve sonrasında piyasaları dikkatli bir şekilde takip etmek gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın